kniha » Sluneční bouře
má v knihovně 4
hodnotilo: 6
65%
Sluneční bouře Více vydání = více obálek.

Åsa Larsson

Sluneční bouře

série: Rebecka Martinsson
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: Solstorm
originál vyšel: 2003

vydání: Host (web) 2010; Host (web) 2021

odkazy: 2x [recenze]


SERIE: Rebecka Martinsson
[1] Sluneční bouře
[2] Prolitá krev
[3] Temná stezka
[4] Než pomine tvůj hněv
[5] Oběť Molochovi
Informace / Anotace ke knize: Sluneční bouře

Na podlaze kostela v severním Švédsku leží mrtvé a rituálně zmrzačené mužské tělo. A na noční obloze mezi vločkami padajícího sněhu tančí polární záře.

Rebecka Martinssonová se po letech vrací do svého rodného městečka Kiruny. Kdysi musela toto místo za dramatických okolností opustit a odejít do Stockholmu, kde pracuje jako daňová poradkyně. Nyní se vrací zpět, aby pomohla své dávné přítelkyni Sanně, jejíž bratr byl hrůzným způsobem zavražděn v kostele náboženského společenství, které kdysi založil. Krásná a zranitelná Sanna potřebuje Rebecčinu pomoc, aby se očistila od podezření, jež na ni padlo po bratrově smrti.

Rebecka se ocitne před nelehkým úkolem. Při hledání vraha se bude muset vypořádat nejen s policejními postupy, ale bude nucena čelit i dohadům kolujícím uvnitř uzavřené a vyděšené komunity. Bude muset zapátrat hluboko ve své paměti a ve svém svědomí, aby se postavila čelem k temnému tajemství, které za sebou v Kiruně zanechala a které je ukryto pod rouškou všeobecného mlčení. A bude se muset postavit vrahovi, jehož úmysly je těžké odhadnout…

 

Externí odkazy:

[recenze] Schefikův Blog (Petr Čapek) - audiokniha
[recenze] Naposlech.cz (Tomáš Macháček) - audiokniha