kniha » Modrá sféra
chce si přečíst 1 | má v knihovně 5
hodnotilo: 8
93%
Modrá sféra Více vydání = více obálek.

Jeffery Deaver

Modrá sféra

Tato kniha je částí i jiných knih: V neustálé nejistotě / Vyděrač / Poslední slib / Modrá sféra, Modrá sféra / Kamenná opice / Iluze

Kategorie: detektivní

originální název: The Blue Nowhere
originál vyšel: 2001

vydání: Domino (web) 2001; Domino (web) 2005; Domino (web) 2009; Domino (web) 2011


Informace / Anotace ke knize: Modrá sféra

V této strhující knize se Jeffery Deaver vydává do světa počítačových hackerů a pohybuje se v něm se svou typickou bravurou a samozřejmostí. Díky napínavému ději a geniální detektivní zápletce zasazené do prostředí nejmodernějších technologií čtenář navždy změní svůj pohled na obyčejný počítač.

V počítačovém ráji v Silicon Valley umírají lidé rukou sadistického počítačového hackera s přezdívkou PHATE. Ten proniká do jejich počítačů, narušuje jejich životy a s mrazivou rafinovaností je láká do osidel smrti. Šéf oddělení počítačových zločinů státní policie v San José proto v zoufalství propouští z vězení hackera Wyatta Gillettea a navzdory hlasitým protestům ostatních zaměstnanců oddělení se ho snaží přimět ke spolupráci na vyšetřování. Gillette se poté s posedlostí příznačnou pro počítačové hackery marně snaží vystopovat vražedný počítačový virus. Jeho úsilí nezůstane bez odezvy: PHATE zasazuje týmu citelnou ránu, když zavraždí jednoho z jeho členů. Vyšetřování pak nabírá ještě zběsilejší tempo. Spojenectví Gillettea a detektiva Franka Bishopa, kriminalisty ze staré školy, který je zvyklý na osvědčené vyšetřovací postupy, je zprvu nelehké. Proti nim však stojí nelítostný a geniální zabiják PHATE, a tak se oba musí vydat ze všech sil, aby šílence zastavili.