kniha » Osmý hřích
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
60%
Osmý hřích Více vydání = více obálek.

Philipp Vandenberg

Osmý hřích

Kniha vyšla i pod názvem:
Osmy hriech
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: thriller - konspirace

originální název: Achte Sünde
originál vyšel: 2008

vydání: Ikar SK (web) 2008; Knižní klub (web) 2009; Knižní klub (web) 2017


Informace / Anotace ke knize: Osmý hřích

Noční tmou se řítí po italské dálnici k severu malý fiat. Kardinál-státní tajemník Gonzaga a jeho soukromý sekretář jedou s velice ožehavým posláním. Mají u sebe předmět nesmírné ceny a chtějí jej předat tajnému bratrstvu k vědeckému prozkoumání…
Ve stejnou dobu cestuje mnichovský antikvář Lukas Malberg nočním vlakem do Říma, kde chce získat sbírku knih milionové hodnoty. Ta sbírka dosud patří jisté zchudlé markýze a tip na tento obchod dostal od své bývalé spolužačky Marlene, žijící nyní v Římě. Když se krásná Marlene nedostaví na sjednanou schůzku, vypraví se Malberg do jejího bytu, kde k svému úděsu najde Marlene mrtvou ve vaně. Na psacím stole leží rozevřený zápisník s latinskými poznámkami.
Malberg na rozdíl od policie nevěří v nehodu, a proto začne pátrat na vlastní pěst. Seznámí se s mladou novinářkou Caterinou, s níž ho brzy spojuje mnohem víc než jen zájem o tento záhadný případ. Může jí důvěřovat?
Pátrání dovede Malberga do Vatikánu a poté k jednomu hradu na Rýně, který otevírá své brány pouze na heslo „Apokalypsa dvacet sedm". Malbergovi se tam vyjeví osmý hřích – a celý děj se náhle začne ubírat nečekaným směrem.