kniha » Podivný případ se psem
má v knihovně 1
hodnotilo: 2
80%
Podivný případ se psem Více vydání = více obálek.

Mark Haddon

Podivný případ se psem

Kniha vyšla i pod názvem:
Čudná príhoda so psom
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Tato kniha je částí i jiných knih: Mstitel / Flirtování s Petem / Výročí / Podivný případ se psem

Kategorie: detektivní

originální název: The Curious Incident of the Dog in the Night-Time
originál vyšel: 2002

vydání: Argo (web) 2003; Ikar SK (web) 2004; Argo (web) 2014

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Podivný případ se psem

Podivný případ se psem neřeší Sherlock Holmes, ale patnáctiletý Christopher s vážnou poruchou osobnosti. Autismus mu brání, aby vnímal život jako ostatní lidé, jejichž chování ovšem pečlivě sleduje a vtipně komentuje. Díky přísné, až puntičkářsky přesné logice se jeho úvahy nad činy ostatních podobají bystrým glosám a v příběhu, který vypráví nemocí poznamenaný chlapec, se tak střídají dojemně smutné postřehy s nebezpečně humornými situacemi.
Christopher je nadaný matematik, miluje přírodní vědy a obdivuje Sherlocka Holmese. Psa baskervillského zná nazpaměť. A právě tady začíná i jeho vlastní „podivný případ se psem". Na jedné ze svých výprav nalezne u sousedky na zahradě mrtvého pudla Wellingtona, probodnutého vidlemi. Rozhodne se, že vypátrá, kdo psa zabil, protože vražda přece nesmí zůstat nepotrestána – to je logické. Podnikne dokonce odvážný výlet ze Swindonu až do Londýna, aby se s psím vrahem střetl tváří v tvář. Ale potkává tu někoho jiného – své vlastní odcizené rodiče.

Detektivní novela Marka Haddona se stala literární událostí, okamžitě obletěla svět a ve Velké Británii byla zvolena Knihou roku 2003 v rámci prestižní Whitbreadovy cenu.

 

Externí odkazy:

[recenze] Knihovnice.cz (BoboKing)