kniha » Zabijácký instinkt / Láska na Vesuvu / Brandenburg / Čestné slovo
hodnotilo:
0%
Zabijácký instinkt / Láska na Vesuvu / Brandenburg / Čestné slovo

??? autor ???

Zabijácký instinkt / Láska na Vesuvu / Brandenburg / Čestné slovo

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Brandenburg, Zabijácký instinkt, Čestné slovo

Kategorie: thriller - špionážní - románová antologie

vydání: Reader´s Digest Výběr 2008


Informace / Anotace ke knize: Zabijácký instinkt / Láska na Vesuvu / Brandenburg / Čestné slovo
  1. Joseph Finder: Zabijácký instinkt – Jasonu Steadmanovi, prodejci nejmodernější elektroniky, se nedaří uzavírat rozjednané kontrakty a hrozí mu vyhazov. Pak ale náhodou prokáže službu bývalému členovi speciálních jednotek a všechno se jako zázrakem změní. Nejen že má k dispozici informace, o jakých se mu ani nesnilo, ale jeho konkurenty ve firmě navíc začne postihovat nevysvětlitelná smůla. Při raketovém postupu po kariérním žebříčku ani nemá kdy si uvědomit, že nenadálý úspěch možná není jen jeho vlastní zásluhou a že výhody, které využívá, by se za určitých okolností mohly snadno obrátit proti němu.
  2. Anthony Capella: Láska na Vesuvu – Neapol 1944. Do města poničeného válkou je převelen mladý kapitán britské kontrarozvědky James Gould. S hlavou plnou naivních představ a plánů se ujímá úřadu a snaží se zamezit korupci a obchodování na černém trhu. Pak pro něj začne pracovat okouzlující a energická kuchařka Livie Pertiniová, a než se Gould naděje, musí volit mezi láskou a povinností. Ani Livii ale nečeká lehká volba. Doba, v níž se Jamesův a Liviin příběh odehrává, je totiž výbušná jako Vesuv.
  3. Henry Porter: Brandenburg – Už jsme zapomněli na tragickou moc Berlínské zdi a možná i na to, jak velkou událostí bylo, když východní Němci ve čtvrtek 9. listopadu 1989 zaplavili hraniční přechody a západní Němci vylezli na zeď před Braniborskou branou a žádali její svržení. A ještě obtížněji si vybavujeme, že stěží pár týdnů před jejím pádem ještě nikdo netušil, jak rychlý spád události nakonec vezmou. Nedoufá v to ani Rudi Rosenharte, bývalý agent východoněmecké tajné policie, který je v zájmu rodiny svého bratra přinucen přijmout další úkol a znovu se vrátit ke špionáži.
  4. John Mortimer: Čestné slovo – Konat dobro je ušlechtilé předsevzetí. Když se Lucy Purefoyová rozhodne pomáhat propuštěným trestancům k bezúhonnému životu, vedou ji k tomu jen ty nejčistší úmysly. Jako dcera londýnského biskupa a absolventka sociologie k tomu má navíc všechny předpoklady. Všechno se ale zkomplikuje, když dostane přiděleného prvního klienta Terryho Keegana, a co hůř, když se do něj zamiluje a umíní si, že musí pohnutky, které ho vedou k páchání trestné činnosti, dokonale pochopit.