kniha » Žena v kleci
chce si přečíst 3 | má v knihovně 7
hodnotilo: 20
90%
Žena v kleci Více vydání = více obálek.

Jussi Adler-Olsen

Žena v kleci

Kniha vyšla i pod názvem:
Žena v klietke
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Oddělení Q
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: Kvinden i buret
jiný (obecně známý) název: The Keeper of Lost Causes
originál vyšel: 2007

vydání: Host (web) 2011; Ikar SK (web) 2012; Host (web) 2012

odkazy: 1x [ukázka], 1x [recenze]


Komentáře:
lastmanontheearth  | nehodnoceno 15.11.2011 23:23

Dostal jsem se na stranu 60 a pak už to nešlo. Antidialogová linie se „ženou v kleci“ mě kupodivu bavila víc, než komisař a jeho „legrační“ cizozemecký sidekick. Nebavil jsem se a ještě jsem měl chvílemi pocit, jako by to psali dva lidé. Opět – naprosto profi linie se „ženou v kleci“ a na druhé straně školní práce studenta tvůrčího psaní v linii „komisařské“.

illy  | **** 18.05.2012 11:11

V rámci módní severské vlny se jedná rozhodně o nadprůměrnou knihu. Sem tam vykouzlí i pousmání a děj ke konci solidně graduje. Škoda jen že jsem od začátku tušil…

nobody  | ***** 24.09.2013 19:36

..... severští autoři začínají drtit světový thriller. Díky, zase jsem pár hodinek proležel a neodcházel …a četl – výborně vymyšleno, napětí přidáváno a konec – to je složená tajenka z několika druhů mozaikových dokreslovek – vynikající pro pobavení Napětí se Adler Olsenovi podaří udržet až do samého konce příběhu, nabízí se skvělý román na chvíle odpočinku.

Majdule  | ****1/2 27.11.2013 08:10

Některé knihy mi připomínají bolavý zub. pořád se ho musíte dotýkat, i když to bolí, a k zubaři nejdete. A když se nakonec odhodláte, uleví se vám. Stejně tak některé knihy prostě musíte číst, i když je to stále složitější, a když je nakonec po mnoha odkládáních dočtete, uleví se vám. Napínavý, dobře postavený příběh, jehož podstata mě děsí, nabízí sympatické (a v podobě pomocníka Asada) i neotřelé postavy. Gradace přispívá ke čtenářovu zážitku, jen se mi to prostě čím dál hůř četlo. Což je na druhou stranu u thilleru vlastně poklona, protože autor nepochybně dobře vyhmátl zlo a jednu z jeho šílených a nejednoznačných podob. A moje v tomto směru křehká a málo odolná psychika to špatně nesla. A to se u mě týká jen sakra dobrých příběhů.

trudoš  | ***** 01.01.2016 03:04

Jednoduchý thriller, kdy nově založená jednotka Q dostane na starosti odložené a nevyřešené zločiny. Prvním z nich je případ poměrně významné političky, která před pěti lety beze stopy zmizela. A tady přichází na scénu inspektor Carl Mørck, jenž je (alespoň v mých očích) vtipnou kombinací Drsného Harryho a Big Lebowského. Právě on dostane na starosti oddělení Q, především proto, aby se ho nadřízení zbavili a zároveň ušetřili něco málo financí pro ostatní policejní složky.
Jussi Adler-Olsen ve své knize skvěle propojuje jak psychologické drama, v němž popisuje životní cestu ženy, která si projde peklem, tak klasickou detektivku, ve které hrdinové pomalu, ale jistě rekonstruují osud dotyčné zmizelé. To celé doplňuje neodmyslitelná skandinávská deprese, prostupující osudy takřka všech postav, velmi umně kombinovaná se svérázným a osobitým humorem, jenž celý román střízlivě odlehčuje. Inspektora Mørcka a jeho tajnostmi opředeného arabského kolegu/uklízeče Assada si prostě nelze neoblíbit.

Lmslaver  | ***** 03.03.2019 09:33

Ústřední dvojici Carlovi a Assadovi to dohromady skvěle klape, jak v dialozích, tak ve vyšetřování, i když Assad není zrovna klasický polda, protože není vůbec polda, ale vlastně jen uklízeč, řidič, nebo příležitostný asistent k ruce. Střípek po střípku se skládá dohromady mozaika tohoto skvělého detektivního příběhu a mám jen velmi malou výtku k odhalení pointy ještě předtím, než na ni přijdou Carl s Assadem, ale vzhledem ke skladbě, jakou je děj nalinkován to asi ani jinak nešlo. Výborná detektivka.