kniha » Sladkost života
chce si přečíst 1 | má v knihovně 3
hodnotilo: 3
73%
Koupit knihu:
Palmknihy.cz (e-book)
Sladkost života

Paulus Hochgatterer

Sladkost života

série: Komisař Kovacs
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní - psychologická

originální název: Die Süße des Lebens
originál vyšel: 2006

vydání: Host (web) 2010


Komentáře:
Majdule  | ****1/2 13.01.2012 22:51

Tak tohle bylo sakra hořké čtení o tom, co může skrývat fasáda normálního života. Tolik bolesti a nenormálnosti a přitom samotný zločin byl, jak se nakonec ukázalo, docela fádní. To, co znepokojuje, je zlo, které zůstává. Zůstává navíc nezodpovězena celá řada otázek, vrátí se k nim pokračování série? Možná ani ne. Je to silný příběh, ale pochybuji, že se k němu vrátím.

trudoš  | **1/2 17.07.2017 23:37

Začátek románu je snad jediný klad, který jsem mu ochoten přiznat – má drive. Pak už bohužel následuje psychologická sonda do hlav různých obyvatel městečka Furth am See, kde je detektivní zápletka degradována na inovativní zpracování Čekání na Godota. Toho v tomto případě zastupuje malá holčička, která přestala mluvit a právě očekávání jejího svědectví je to, oč tu běží. Než však přijde vrchol rakouského galapředstavení, je nutno obhlédnout všechny místní blázny vydávající se za obyčejné lidi a užít si jejich neobyčejných neřesti. Ne že by to pro vývoj událostí hrálo roli. A i když se do maloměšťáckého panoptika míchá trocha toho vyšetřování (rozděleného hned do dvou dějových linií), je to jen proto, aby mohl Paulus Hochgatterer čtenáře co nejdéle tahat za nos, než po dvou stech stranách vytáhne padoucha z klobouku kouzelníka Pokustóna.
Po stylistické stránce však není co vytknout, jen mi celek přišel víc jako literární experiment, než plnohodnotná kriminálka. A na to já moc nejsem.