kniha » Tak chladná řeka
chce si přečíst 1 | má v knihovně 1
hodnotilo: 2
90%
Tak chladná řeka Více vydání = více obálek.

Michael Koryta

Tak chladná řeka

Kniha vyšla i pod názvem:
Studená rieka
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: thriller - fantaskní

originální název: So Cold the River
originál vyšel: 2010

vydání: Ikar SK (web) 2011; Knižní klub (web) 2012


Informace / Anotace ke knize: Tak chladná řeka

Třicátník Eric Shaw, kdysi nadějný filmař, jehož slibná kariéra ztroskotala zároveň s jeho manželstvím, se živí sestavováním videí o zesnulých pro pozůstalé. Na jednom pohřbu mu krásná Alyssa Bradfordová nabídne lukrativní zakázku: má natočit dokument o jejím umírajícím tchánovi Campbellu Bradfordovi, miliardáři, jehož dětství a mládí v zapadlém lázeňském městečku v Indianě halí tajemství. Jediné, co Erikovi poskytne jako vodítko, je stará láhev minerálky, která před lety přinesla West Badenu dočasnou proslulost.
V Bradfordově rodném městě Eric sleduje několik možných stop, ale brzy se do podivné rodinné historie zaplétá až příliš hluboko, znepřátelí si posledního Bradfordova potomka Josiaha a navíc se kolem něj začnou dít zvláštní věci – pronásledují ho vize minulosti, výpadky vědomí a prudká závislost na obsahu záhadné láhve, ze které se ze zvědavosti napil. Vše vyvrcholí, když městečko zasáhne tornádo: Erikův střet s Josiahem je nevyhnutelný, v sázce je lidský život i odhalení krvavé minulosti Campbella Bradforda…

Gradující psychothriller se sugestivní atmosférou, hororovými prvky a zápletkou na hraně paranormálna nezapře inspiraci klasikem žánru Stephenem Kingem – spíše než na potoky krve však sází na plíživý děs ze zla, jež se skrývá v hlubinách lidské duše.