kniha » Krev na lopuchu
má v knihovně 2
hodnotilo: 7
69%
Krev na lopuchu Více vydání = více obálek.

Vlastimil Vondruška

Krev na lopuchu

Kategorie: detektivní - historické - povídková sbírka

vydání: MOBA (Moravská Bastei MOBA) (web) 2008; MOBA (Moravská Bastei MOBA) (web) 2009; MOBA (Moravská Bastei MOBA) (web) 2015


Komentáře:
toms  | ***1/2 19.09.2013 01:05

Poměrně příjemné čtení vypsaného literáta. Povídky spíše kratší, celkově je z nich cítit laskavý humor a pochopení pro mnohdy nelehký život našich předků. Všechny příběhy jsou svou úrovní poměrně vyvážené, četbu jsem si vychutnával a už se těším na nový detektivní román.

Jana677  | *** 30.03.2019 11:52

„Krev na lopuchu“ jsem ulovila v knihovně, trávila jsem nad stránkami čas při zdlouhavém čekání na úřadech, dostala jsem se do poloviny a za zlaté prase jsem v sobě nedokázala vykřesat dostatečnou motivaci, abych knížku vrátila dočtenou. Tak především by se měla jmenovat „Na jedno kopyto“: povídky jsou poměrně krátké, ve vyrovnané (průměrné) kvalitě, zápletky jsou si podobné (motivem zločinů bývají chechtáky nebo coury), řešení jednoduchá, jelikož se v tom středověku snad všichni osobně znali, což vyšetřovatelům notně ulehčuje dedukci. „Detektivové“ rozmanitých povolání jsou vzájemně zaměnitelní, jen jména bez výraznější osobnosti.
S tvorbou Vlastimila Vondrušky mám málo zkušeností (jeden román kdysi dávno), na středověké detektivky jsem se těšila, ale těmto textům prostě scházel šmrnc. Každý z nich by mohl mile zapůsobit samostatně v nějakém časopise, případně v povídkové sbírce s více autory. Všechny v jednom svazku mě začaly brzy nudit, ani s těmi prostoji na úřadech nepomohly. Příběhy mě bohužel nevtáhly, tudíž jsem nedokázala ignorovat okolní hovory, klapání podpatků, podrážděnou samomluvu podezřelých existencí, zkrátka různé rušivé vlivy, co u dobrých knih obvykle bez problémů zredukuji na nepodstatný šum. A doma jsem raději vždy sáhla po jiných titulech. Je mi líto, za mě lehce odzívaných 55%.