kniha » V hlavní roli Temperance Brennanová**
hodnotilo: 1
60%
V hlavní roli Temperance Brennanová**

Kathy Reichs

V hlavní roli Temperance Brennanová**

Omnibus

série: Temperance Brennanová
díl v sérii:
kniha patří do světa: Temperance Brennanová

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Přijdu tě zabít, Mrtvá světice, Smrtící rozhodnutí

Kategorie: detektivní - forenzní antropologie - omnibus

originální název: Deja Dead, Death Du Jour, Deadly Decisions

vydání: BB art (web) 2011

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: V hlavní roli Temperance Brennanová** - Omnibus

Kathy Reichs zaujala čtenáře i kritiku už svým debutem, mrazivým thrillerem Přijdu tě zabít. Její hrdinka Američanka Temperance Brennanová pracuje jako soudní antropoložka kanadské provincie Quebec. Často ovšem nečeká, až násilné činy vyřeší policie, ale sama odvážně bojuje s vrahy a zabijáky a „její“ případy ji zcela pohlcují…

Přijdu tě zabít Do Montrealu přichází léto, ulice jsou plné lidí, vůní a barev. Soudní antropoložka Temperance Brennanová má jinou práci než se bavit: musí identifikovat rozřezané tělo bez hlavy, uložené v plastových pytlích. Obětí je mladá žena, kterou vrah zabil obzvlášť krutě. Brzy se najdou další zohavená těla. Budou muset zemřít ještě další dívky a ženy, než Tempe přesvědčí své kolegy od policie, že jde o činy sériového vraha?

Mrtvá světice Doktorka Brennanová vykope mrtvolu, o níž se předpokládá, že je to sestra Élisabeth Nicoletová, již přes sto let mrtvá kandidátka svatořečení. Brzy nato policie a hasiči najdou ve vyhořelé chatě zuhelnatělá tělíčka čtyřměsíčních dvojčat. Proč tyto děti – a spolu s nimi řada dalších lidí – zemřely? A aby toho nebylo málo: do čeho se zapletla Tempina mladší sestra Harry?

Smrtící rozhodnutí Na montrealské ulici je při přestřelce motorkářských gangů zastřelena devítiletá Emily Anne. O stovky kilometrů dál v Severní Karolině zmizela z domova postižená teenagerka, ale zbytky kostry, které by mohly být právě jejími pozůstatky, se najdou v Kanadě. Tempe musí proniknout do nelítostného světa motorkářů a drog, aby zachránila ty, na kterých jí záleží nejvíc.

 

Externí odkazy:

[recenze] www.kniha.diera.sk