kniha » Opeřený had
chce si přečíst 1 | má v knihovně 2
hodnotilo:
0%
Opeřený had Více vydání = více obálek.

Clive Cussler
Paul Kemprecos

Opeřený had

série: Akta NUMA
díl v sérii: 1

Kategorie: thriller

originální název: Serpent
originál vyšel: 1999

vydání: BB art (web) 2002; BB art (web) 2004

odkazy: 1x [info]


Informace / Anotace ke knize: Opeřený had

Potopil se italský luxusní parník Andrea Doria skutečně nešťastnou náhodou, jak se téměř půl století věřilo? Jakou vzácnost ukrývalo obrněné vozidlo na jeho palubě? Kdo byli muži, kteří těsně před katastrofou údajně napadli stráže hlídající vzácný náklad? Zmocnili se jej, nebo dodnes leží v chladných hlubinách u Nantucketu?

Vše napovídá tomu, že na první z řady nastolených otázek lze odpovědět záporně. Andrea Doria se v roce 1956 nepotopila náhodou, byl to šikovně nastrojený záměr. To však otevírá nepřeberné množství odpovědí i na zbylé otázky – a je na odvážných archeolozích, aby je našli.

Nina Kirovová je ta pravá. Artefakt, nalezený pod vodou u marockého pobřeží, by ji mohl přivést ke správným odpovědím. Než však stačí dojít k závěrům, které nabízí, stane se archeoložka i její tým cílem brutálního útoku. Předmět, který by ji mohl dovést k převratným objevům, zmizí, její tým je povražděn. Ji jedinou zachraňuje Kurt Austin a Joe Zavala.

Seznamte se – Austin i Zavala jsou mladší kolegové Dirka Pitta, operativci NUMA. Od této chvíle je případ v odpovědných a rozhodných rukou, i když k jeho úspěšnému rozuzlení a zodpovězení nastolených otázek je ještě daleko. Naopak otázek přibývá…

 

Externí odkazy:

[info] Legie