kniha » Pátý svědek
chce si přečíst 1 | má v knihovně 6
hodnotilo: 10
93%
Pátý svědek Více vydání = více obálek.

Michael Connelly

Pátý svědek

Kniha vyšla i pod názvem:
Piaty svedok
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Mickey Haller
díl v sérii: 4
kniha patří do světa: Harry Bosch, Mickey Haller

Kategorie: detektivní

originální název: The Fifth Witness
originál vyšel: 2011

vydání: Slovart SK (web) 2012; Domino (web) 2012


Komentáře:
illy  | ***** 30.05.2012 19:52

Connelly opět s Hallerem boduje. Výborné soudní drama se tentokrát (na pětistech stranách) odehrává téměř výlučně jen v soudní síni, mimo ni se dostáváme vyjimečně a opravdu jen na chvilky. I tak má kniha výborné tempo a napětí… no a ten závěr… Super!

lastmanontheearth  | ***1/2 02.06.2012 16:38

Asi tu byla snaha o co největší realističnost, ale výsledkem je spíše „právnický“, než „thriller“. Neuvěřitelně pomalý, nezáživný rozjezd sice zachraňuje střední hra v soudní síni, ale – a to je problém celého románu – chybí tu výraznější změna tónu, která by do v podstatě hodně statického popisu procesu vnesla ono chybějící „napětí“. A navíc – ale to je problém většiny posledních Connellyho knih -, se z příběhu vytratil jakýkoli život a zůstaly pouze šablony (obhájce, drsná žalobkyně, férový soudce atd.), přičemž něco málo zachraňuje vztahová linie s bývalou Hallerovou manželkou Maggie. Přes všechny uvedené výhrady ale umí Connelly s málem, které si pro „Pátého svědka“ vybral, pracovat se zkušeností mazáckého řemeslníka. Upřímně se víc než na další „hallerovku“ těším na Boschův „Pád“ – a možná by nebylo od věci přivést na scénu nějakého nového hrdinu.

Lmslaver  | ***** 18.02.2022 10:42

Netušil jsem, že mě tohle drama ze soudní síně zaujme a strhne. Žádné akční pasáže v knize nejsou, přestřelky se konají pouze slovní, mezi advokátem Hallerem a státní zástupkyní u soudu, přesto je to napínavé, poutavé čtení. Michael Connelly prostě umí psát.