kniha » V hlavní roli inspektor Rebus
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
80%
V hlavní roli inspektor Rebus

Ian Rankin

V hlavní roli inspektor Rebus

Omnibus

série: Inspektor Rebus
díl v sérii:
kniha patří do světa: John Rebus

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Černá kniha, Jack na odstřel, Příčiny smrti

Kategorie: detektivní - omnibus

vydání: BB art (web) 2012


Informace / Anotace ke knize: V hlavní roli inspektor Rebus - Omnibus

Jack na odstřel

Poslanec Gregor Jack byl přistižen v edinburghském bordelu ve společnosti prostitutky. Když se na politika vrhnou sdělovací prostředky, jeho blízcí utvoří kolem něho ochranný val. Avšak tito přátelé sami nejsou tak úplně čistí a bez viny. Kriminální inspektor Rebus zpočátku s poslancem sympatizuje, ale po následovném zmizení Jackovy ženy aureola, obklopující mladého dynamického muže, začíná dostávat povážlivé skvrny. Někdo se snaží Jacka odstřelit a Rebus chce vědět proč…

Černá kniha

Poté, co je brutálně přepaden kolega inspektora Rebuse, je zatažen do případu, který ho stále vrací k záhadě vyhořelého hotelu, kde po noci hrůzy našli mrtvolu zavražděného muže, jehož totožnost i po letech zůstává záhadou. Přestože Rebuse pronásledují přízraky z vlastní minulosti a Černá kniha s kolegovými zápisky mu nedá spát, musí vzít rozum do hrsti a pokusit se tuto složitou skládačku vyřešit…

Příčiny smrti

V bludišti historických ulic pohřbených pod centrem Edinburghu je objevena mrtvola mladého muže, který zemřel při krutém mučení. Aby Rebus zjistil totožnost oběti a našel vraha, musí se vydat nejen do nejnebezpečnějšího edinburského sídliště, ale také na skotský venkov, a dokonce přes moře do Belfastu, hlavního města Severního Irska. A když se ukáže, že zavražděný je syn mocného gangstera, který chce jeho smrt pomstít, situace se ještě vyostřuje.

Edinburgh, pýcha Skotů… To město je jako Jekyll a Hyde. Za denního světla nastavuje všem svou přívětivou tvář, je pohostinný a láká k návštěvě. V noci se však proměňuje v netvora. Je zlé, kruté, nemilosrdné.

Inspektor John Rebus zná spíše bestiální tvář Edinburghu, jeho temné periferie a podsvětní putyky. Sám nepatří mezi vzorové příslušníky policejního sboru, ale člověk nemůže moc hledět na předpisy, když mu přímo pod nosem někdo vraždí jednu oběť za druhou.