kniha » Pád
chce si přečíst 1 | má v knihovně 6
hodnotilo: 9
94%
Pád Více vydání = více obálek.

Michael Connelly

Pád

Kniha vyšla i pod názvem:
Kvapka
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Harry Bosch
díl v sérii: 14
kniha patří do světa: Harry Bosch

Tato kniha je částí i jiných knih: Pád / Šafránová brána / Na vlastní pěst / To nejlepší z nás

Kategorie: detektivní

originální název: The Drop
originál vyšel: 2011

vydání: Domino (web) 2012; Slovart SK (web) 2012; Slovart SK (web) 2021

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Pád

Harry Bosch se ocitá na sklonku kariéry, a tak chce zbývající tři roky služby maximálně využít. Přání se mu vyplní: jednoho rána přistanou na jeho stole hned dva nové případy.

Prvním z nich je vražda z roku 1989, jejímž pachatelem je podle rozboru DNA devětadvacetiletý násilník. Je ovšem možné, aby spáchal vraždu v pouhých osmi letech? Anebo se v laboratoři dopustili strašlivého omylu? Pokud by platila druhá možnost, zpochybnilo by to všechny případy, v nichž se důkazy rovněž opíraly o analýzu DNA. Současně je Harry povolán k druhému případu: má prošetřit smrt muže, jenž zemřel po pádu z okna. Vyskočil sám, nebo mu někdo pomohl?

Harry záhy zjišťuje, že oba případy jsou propojené a že je spojují zákulisní politické čachry. Nakonec dospěje ke dvěma mrazivým odhalením: v Los Angeles už více než dvacet let nerušeně působí sadistický vrah a tamní policii paralyzuje politické spiknutí s velmi dlouhými kořeny.

Podaří se Harrymu odolat tlakům, které s postupem vyšetřování mocně sílí? Anebo se ukáže, že jako detektiv ze staré školy nedokáže čelit nástrahám moderní doby a že jeho odchod do výslužby přichází právě včas?

 

Externí odkazy:

[recenze] iHned.cz