kniha » V hlavní roli Temperance Brennanová
hodnotilo: 1
60%
V hlavní roli Temperance Brennanová

Kathy Reichs

V hlavní roli Temperance Brennanová

Omnibus

série: Temperance Brennanová
díl v sérii:
kniha patří do světa: Temperance Brennanová

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Osudová cesta, Vážná tajemství, Divoké kosti

Kategorie: detektivní - forenzní antropologie - omnibus

vydání: BB art (web) 2012

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: V hlavní roli Temperance Brennanová - Omnibus

Tři detektivní příběhy oblíbené americké autorky, v nichž znovu přivádí na scénu soudní antropoložku Temperance Brennanovou. „Sběratelka kostí“ nejdříve přijíždí na místo leteckého neštěstí, aby pomohla s identifikací obětí. Pak se ocitá v nebezpečné pavučině mocenských, finančních a vědeckých zájmů v Guatemale. A nakonec stojí tváří v tvář ostatkům, jejichž rentgenové snímky a výsledky testů DNA jsou naprosto zarážející.

OSUDOVÁ CESTA Let běžnou linkou se pro osmdesát lidí stal osudovou cestou – letadlo se z neznámých příčin zřítilo do horské oblasti v Severní Karolíně. Nikdo nepřežil. Kvůli komu z cestujících k tragédii došlo – kvůli radikálovi ze Srí Lanky, manželce pojištěné na dva miliony, nebo snad důležitému svědkovi ve válce gangů? Mimořádně složité vyšetřování je teprve na začátku a na místo doráží i Temperance Brennanová, aby pomohla s identifikací obětí. Jaké je ale její překvapení, když objeví nohu, která nepatří žádnému z pasažérů…

VÁŽNÁ TAJEMSTVÍ Doktorka Temperance Brennanová a tým nadace soudní antropologie přijíždí na místo, kde roku 1982 napadli vojáci guatemalskou vesnici Chupan Ya a znásilnili a pozabíjeli všechny ženy a děti. Antropologové nemají v ruce jediný záznam o celé události, jen tuší, že se tu před dvaceti lety stalo něco strašného. Musejí čelit zákeřným útokům a Tempe se znenadání ocitá v nebezpečné pavučině mocenských, finančních a vědeckých zájmů, které daleko přesahují guatemalské hranice.

DIVOKÉ KOSTI V Severní Karolíně havaruje malé letadlo. Pilot i cestující zahynuli a jejich těla jsou spálená k nepoznání. Kdo nehodu zavinil? A co je ta záhadná černá hmota, jíž jsou těla pokryta? Jako největší hádanka se ovšem ukážou kosti objevené na odlehlé farmě u města Charlotte. Zdá se, že jde o ostatky nějakého zvířete, ale jakmile se ocitnou v laboratoři, Temperance Brennanovou čeká velké překvapení.

 

Externí odkazy:

[recenze] Diera - Literárny kútik (Zuzka)