novinky » Nový Pitaval v českém literárním webu

Nový Pitaval v českém literárním webu

publikoval knedle dne 03.07.2009 v 06:59

Vítám vás na serveru www.pitaval.cz. Nevím, jak byla vaše cesta k nám složitá, ale pokud jste fanoušky a čtenáři detektivek či thrillerů, jste na správném místě. Obsah PITAVALU – databáze detektivní, thrillerové a špionážní literatury – je již z jejího názvu myslím jasný. Sdružujeme zde informace o detektivní literatuře. Knihy, série, povídky či časopisy, které vyšly v České republice, Slovenské republice, Československu nebo i díla z dob dřívějších. K nim jsou vázání autoři detektivního žánru jak známí, tak i neznámí – všem stačilo jen jedno dílo (kniha či povídka) vydaná „tiskem“ v naší zemi.

PITAVAL vám nabízí registraci – po níž můžete ihned

* hodnotit knihy, povídky a série
* psát komentáře (s podmínkou 60 hodnocení – viz FAQ)
* vytvořit si TOP10 u svých oblíbených děl (kniha, série, povídka) či autorů, které tímto zvýrazníte v seznamech
* označíte si knihy a jejich vydání, čímž si vytvoříte svou knihovnu detektivek a thrillerů
* můžete diskutovat pod každým detailem – dílem či autorem
* přidat knihu do seznamu „chci číst“, s nímž nebude návštěva knihkupectví či knihovny zkouška paměti ;)
* přidat knihu do seznamu „chci mít v knihovně“, který můžete distribuovat po rodině před svátky, narozeninami a vánocemi ;)
* doplnit obálku ke knize
* přidat URL na zajímavou stránku k příslušnému detailu
* přidat chybějící vydání ke knize
* upravovat tagy knih a povídek pro snažší orientaci dalších uživatelů…

…tím ale všechny možnosti nekončí, naopak. Co chvíle, to je na popud aktivních uživatelů přidána další funkčnost, která usnadní orientaci a akci na PITAVALU.

Stránky jsou ve fázi pomalého vývoje – čímž se vám naskýtá jedinečná možnost „kecat“ do jejich vzhledu a funkcnosti. Stačí jen své poznámky, nápady a tipy prezentovat v místní diskusi.

Základní informace samozřejmě vidíte i bez přihlášení, ale bez názorů uživatelů-čtenářů by smysl a hodnota těchto stránek nevalná; každé hodnocení, každý komentář pomůže… …a tak:

Přidejte se k fanoušků detektivního žánru a registrujte se na PITAVALU. Neprouhloupíte…1

 [6] FansTU 02.05.2014 23:25  

Jen takové upřesnění. Je zde tato věta: Knihy, série, povídky či časopisy, které vyšly v České republice, Slovenské republice, Československu nebo i díla z dob dřívějších. Nemělo by být: Knihy, série, povídky či časopisy, které vyšly v českém nebo slovenském jazyce. V opačném případě by tu chybělo několik titulů vydaných na Slovensku v maďarštině (Např. Ross Macdonald, The Goodbyelook/Búc­súpillentás: Bünügyi regény, Európa,Budapest + Madách, Bratislava 1974, fordítás Takács Ferenc). A za první republiky by se možná taky nějaká ta detektivka německy píšícího československého spisovatele vydaná například v Liberci taky našla. Je to jen takový detail, který by stál za upřesnění. Ďekuji.

 [5] toms (editor) 25.01.2010 23:40  

@Robicheaux[4]: Je to perfektní! Doplňuj podle libosti, my jsme zatím naházeli spíš ty staré věci, takovou tu klasiku vydanou do šedesátých let. Právě z těch nových věcí vydaných po roce 1990 toho chybí nejvíc. Přiznám se, že já mám slabost hlavně pro klasické detektivky „old english school“ a k novějším thrillerově laděným detektivkám již jsem nenašel ten správný vztah, takže je dobře, že je tu někdo, kdo to čte a může doplnit.

 [4] Robicheaux (editor v době uložení příspěvku) 25.01.2010 22:22  

Tak jsem na zkoušku udělal toho Dextera, mrkni na to prosím, jestli je to tak ok. Když si ho dám do vyhledavače, tak se mi to zobrazuje trochu jinak. Například před knihami v sérii není vidět pořadové číslo. Snad to není úplně mimo. Pokud bude zájem, udělám časem i další.

 [3] Robicheaux (editor v době uložení příspěvku) 25.01.2010 21:26  

Díky moc, udělám na zkoušku Dextera, kterýho mám po ruce. Kdybych měl kdy jakýkoli pochybnosti, zda sem něco dávat nebo ne, ozvu se.

 [2] tomts (editor) 25.01.2010 20:03  

@Robicheaux[1]: Budeme moc rádi, pomoc každého znalce je vítaná. Byla ti navýšena práva na admin.

 [1] Robicheaux 25.01.2010 18:14  

Ahoj, koukám, že databáze se teprve rozjíždí. Pokud byste chtěli, můžu vám zpracovat nějaké své oblíbence, které jsem tu nenašel (Lindsay, Lehane aj.). Ozvěte se, pokud by zájem byl.

1
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo