novinky » John Dickson Carr - Ten, kdo šeptá (He Who Whispers, 1946)

John Dickson Carr - Ten, kdo šeptá (He Who Whispers, 1946)

publikoval Severín Sincilery dne 27.04.2016 v 09:23

Nakladatelství Volvox Globator se rozhodlo vydat na podzim tohoto roku v překladu Libora Zezuly – autora stránky www.jdcarr.cz – román Ten, kdo šeptá (He Who Whispers, 1946), který v češtině dosud nevyšel – viz také 11. str. katalogu – http://volvox.cz/download/editpl16.pdf. V případě dobré prodejnosti zvažuje nakladatelství vydat další romány J. D. Carra. V druhé části novinky uvádím anotaci knihy.

Je po válce a v Beltringeově restauraci se má znovu setkat Klub vražd – spolek amatérských detektivů, kteří společně diskutují nad známými případy nevysvětlených zločinů. A na tomto setkání poprvé slyší mladý Miles Hammond o Fay Setonové, dívce zapletené do vraždy, ke které před válkou došlo na vrcholku staré polorozbořené věže ve Francii.

Jejich cesty se protnou v Greywoodu, v domě uprostřed lesů New Forrest. Milese před tou ženou všichnivarují, ale on nesmyslným báchorkám odmítne uvěřit. A pak – po půlnoci – někdo v domě vystřelí. Jedna z žen v pokoji nad schody je ve stavu, který hraničí se smrtí. Co nebo koho mohla vidět za oknem, šest metrů nad zemí? A kdo šeptal v jejím pokoji chvíli předtím?

To je jen jeden z problémů, se kterými se potýká detektiv Dr. Fell. Jak spolu souvisí lahvička parfému, meč schovaný v holi a taška, která zmizela? Všechny důkazy jsou čtenáři poctivě předkládány a téměř každý rozhovor a vyprávění v knize v sobě skrývají klíč k řešení, který je ovšem nutné správně interpretovat. John Dickson Carr, mistr klasické detektivky, zvlášť jejího specifického žánru zvaného záhada zamčeného pokoje, je autorem knihy, kterou držíte v ruce. Ten, kdo šeptá potěší každého čtenáře klasické detektivky zlaté éry a nadchne všechny fanoušky J. D. Carra a jeho detektiva Dr. Gideona Fella.


POZNÁMKA EDITORA ČLÁNKU: Omluvte případné kostrbatejší fráze – čeština ale není můj rodný jazyk :)V diskuzi není zatím žádný příspěvek