ocenění » Edgar » Nejlepší epizoda televizního seriálu

Edgar

The Edgar Allan Poe Awards

WWW stránky ocenění: The Edgar Allan Poe Awards

Cenu Edgar vytvořilo roku 1945 nově založené společenství MWA (Mystery Writers of America). U zrodu stáli Anthony Boucher, Clayton Rawson, Lawrence Treat a Brett Halliday. Od roku 1946 se každoročně udílí ceny nejlepším tvůrcům detektivního žánru a jejich prózám. Kategorie se v průběhu let měnily, kromě toho udílí MWA i další ceny (Raven, Grandmaster,Robert L. Fish Memorial Award, Ellery Queen Award, Mary Higgins Clark Award).

Nejlepší epizoda televizního seriálu

originální název: Best Episode in a TV Series

1952
1953
1954
1955
1956
1957
1958
1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965

vítěz

  • Alan Armer - The Fugitive series (seriál : The Fugitive)
1966
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990

vítěz

  • David J. Burke, Alfonse Ruggiero Jr. - White Noise (seriál : Wiseguy)

nominace

  • Robert B. Parker
  • John Mortimer
  • Robert B. Parker, Joan Parker - Blues for Buder
  • John Mortimer - Rumpole and the Bubble Reputation (seriál : Mystery!)
  • Nick Gore, Jerry Jacobius - Investment in Death (seriál : Hunter)
  • William M. Finkelstein, Michelle Gallery, David E. Kelley, Judith Parker - Urine Trouble Now (seriál : L.A. Law)
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006

vítěz

  • Ed Whitmore - Amulet (seriál Sea of Souls)

nominace

  • Quentin Tarantino
  • Anthony E. Zuiker
  • Carol Mendelsohn, Naren Shankar, Quentin Tarantino, Anthony Zuiker - Grave Danger (seriál CSI)
  • Patrick Harbinson - 911 (seriál Law & Order: Special Victims Unit)
  • Richard Catalani, Carol Mendelsohn - A Bullet Runs Through It, Parts 1 and 2 (seriál CSI)
  • Guy Burt - Redemption (seriál Wire in the Blood)
2007

vítěz

  • Matthew Graham - Episode 1 (seriál Life on Mars)

nominace

  • Mike Berchem a James Duff - Blue Blood (seriál The Closer, The Closer)
  • Thomas L. Moran - Clueless (seriál House)
  • Clyde Phillips - Crocodile (seriál Dexter)
  • Hy Conrad - Mr. Monk Gets a New Shrink (seriál Monk)
2008

vítěz

  • Matt Nix - Pilot (Seriál: Burn Notice)

nominace

  • Daniel Cerone - Its Alive (Seriál: Dexter)
  • Bryan Fuller - Pie-lette (Seriál: Pushing Daisies)
  • Declan Croghan - Yarhzeit (Seriál: Waking the Dead)
  • Warren Leight, Julie Martin, Siobhan Byrne O'Connor - Senseless (Seriál: Law & Order: Criminal Intent)
2009

vítěz

  • Patrick Harbinson - Prayer of the Bone (seriál: Wire in the Blood)

nominace

  • David Wilcox, Ed Zuckerman - Burn Card (seriál: Law & Order)
  • Judith McCreary - Signature
  • Paul Grellong - Streetwise (seriál: Law & Order: SVU)
  • Barry O'Brien - You May Now Kill the Bride (seriál: CSI: Miami)
2010

vítěz

  • Patrick Harbinson - Place of Execution (seriál Place of Execution)

nominace

  • George Mastras - Grilled (seriál Breaking Bad)
  • Clyde Phillips - Living the Dream (seriál Dexter)
  • Todd A. Kessler, Glenn Kessler, Daniel Zelman - Look What He Dug Up This Time (seriál Damages)
  • Steven Kane - Strike Three (seriál The Closer)
2011

vítěz

  • Neil Cross
  • Neil Cross - Episode 1 (seriál : Luther)

nominace

  • Neil Cross
  • Neil Cross - Episode 4 (seriál : Luther)
  • Vince Gilligan - Full Measure (seriál : Breaking Bad)
  • Vince Gilligan - No Mas (seriál : Breaking Bad)
  • Todd A. Kessler, Glenn Kessler, Daniel Zelman - The Next Ones Gonna Go in Your Throat (seriál : Damages)
2012

vítěz

  • Alex Gansa, Howard Gordon, Gideon Raff - Pilot (seriál : Homeland, Homeland, Homeland)

nominace

  • Siobhan Byrne O'Connor - Innocence (seriál : Blue Bloods)
  • Speed Weed - Mask (seriál : Law & Order: SVU)
  • Ben Court, Caroline Ip - Part I (seriál : Whitechapel, Whitechapel)
  • Benjamin Cavell - The Life Inside (seriál : Justified)
2013

vítěz

  • Steven Moffat - A Scandal in Belgravia (seriál : Sherlock)

nominace

  • Peter Blake - Child Predator (seriál : elemeNtarY)
  • Meredith Stiehm - New Car Smell (seriál : Homeland)
  • Hunt Baldwin, John Coveny - Pilot (seriál : Longmire, Longmire)
  • Fred Golan - Slaughterhouse (seriál : Justified)
2014

vítěz

  • "Episode 1" – The Fall, Teleplay by Allan Cubitt (Netflix)

nominace

  • Neil Cross
  • "Episode 3" – Luther, Teleplay by Neil Cross (BBC Worldwide)
  • "Legitimate Rape" – Law & Order: SVU, Teleplay by Kevin Fox & Peter Blauner (NBC Universal)
  • "Variations Under Domestication" – Orphan Black, Teleplay by Will Pascoe (BBC Worldwide)
  • "Pilot" – The Following Teleplay by Kevin Williamson (Fox/Warner Bros. Television)
2015

vítěz

  • "Episode 1" – Happy Valley, Teleplay by Sally Wainwright (Netflix)

nominace

  • Mark Gatiss
  • "The Empty Hearse" – Sherlock, Teleplay by Mark Gatiss (Hartswood Films/Masterpiece)
  • "Unfinished Business" – Blue Bloods, Teleplay by Siobhan Byrne O'Connor (CBS)
  • "Dream Baby Dream" – The Killing, Teleplay by Sean Whitesell (Netflix)
  • "Episode 6" – The Game, Teleplay by Toby Whithouse (BBC America)
2016

vítěz

  • Peter Flannery - Gently with the Women (seriál George Gently)

nominace

  • Anthony Horowitz
  • Anthony Horowitz - Elise: The Final Mystery (seriál Foyle's War)
  • Chris Chibnall - Episode 7 (seriál Broadchurch)
  • Erik Mountain a Melissa Scrivner Love - Terra Incognita (seriál Person of Interest)
  • Toby Finlay - The Beating of Her Wings (seriál Ripper Street)
2017

vítěz

  • John Logan - A Blade of Grass (seriál Penny Dreadful)

nominace

  • Scott Alexander a Larry Karaszewski - Episode 1: From the Ashes of Tragedy (seriál The People vs. O.J. Simpson: American Crime Story)
  • Mark Gatiss a Steven Moffat - The Abominable Bride (seriál Sherlock)
  • Martha Hillier - Dark Road (seriál Vera)
  • Jonathan Nolan a Denise The - Return 0 (seriál Person of Interest)
  • Jonathan Nolan a Lisa Joy - The Bicameral Mind (seriál Westworld)
2018

vítěz

  • Noah Hawley
  • "Somebody to Love" — Fargo, Teleplay by Noah Hawley (FX Networks/MGM)

nominace

  • "Episode 1" — Loch Ness, Teleplay by Stephen Brady (Acorn TV)
  • "Something Happened" — Law and Order: SVU, Teleplay by Michael Chernuchin
  • (NBC Universal/Wolf Entertainment)
  • "Gently and the New Age" — George Gently, Teleplay by Robert Murphy (Acorn TV)
  • "The Blanket Mire" — Vera, Teleplay by Paul Matthew Thompson & Martha Hillier (Acorn TV)
2019

vítěz

  • Matthew Weiner - The One That Holds Everything (seriál The Romanoffs)
  • Donald Joh - The One that Holds Everything (seriál The Romanoffs)

nominace

  • Luke Del Tredici - The Box (seriál Brooklyn Nine-Nine)
  • Andrew Knight - Season 2, Episode 1 (seriál Jack Irish)
  • Michaeley O'Brien - Episode 1 (seriál Mystery Road)
  • Kevin Wade - My Aim is True (seriál Blue Bloods)
2020

vítěz

  • Jed Mercurio - Season 5, Episode 4 (seriál Line of Duty)

nominace

  • Jed Mercurio - Season 5, Episode 3 (seriál Line of Duty)
  • Sarah Phelps - Episode 1 (seriál Dublin Murders)
  • Ed Whitmore - Episode 1 (seriál Manhunt)
  • Kathrine Valen Zeiner - Episode 1 (seriál Wisting)
  • Trygve Allister Diesen - Episode 1 (seriál Wisting)
2021

vítěz

  • “Episode 1, Photochemistry” – Dead Still, Written by John Morton (Acorn TV)

nominace

  • “Episode 1, The Stranger” – Harlan Coben’s The Stranger, Written by Danny Brocklehurst (Netflix)
  • “Episode 1, Open Water” – The Sounds, Written by Sarah-Kate Lynch (Acorn TV)
  • “Episode 1” – Des, Written by Luke Neal (Sundance Now)
  • “What I Know” – The Boys, Written by Rebecca Sonnenshine, based on the comic by Garth Ennis and Darick Robertson (Amazon)