ocenění » Edgar » Nejlepší epizoda televizního seriálu

Edgar

The Edgar Allan Poe Awards

WWW stránky ocenění: The Edgar Allan Poe Awards

Cenu Edgar vytvořilo roku 1945 nově založené společenství MWA (Mystery Writers of America). U zrodu stáli Anthony Boucher, Clayton Rawson, Lawrence Treat a Brett Halliday. Od roku 1946 se každoročně udílí ceny nejlepším tvůrcům detektivního žánru a jejich prózám. Kategorie se v průběhu let měnily, kromě toho udílí MWA i další ceny (Raven, Grandmaster,Robert L. Fish Memorial Award, Ellery Queen Award, Mary Higgins Clark Award).

Nejlepší epizoda televizního seriálu

originální název: Best Episode in a TV Series

1952
1953
1954
1955
1956
1957
1958
1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965

vítěz

  • Alan Armer - The Fugitive series (seriál : The Fugitive)
1966
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982

vítěz

  • Hill Street Station - Steven Bochco, Michael Kozoll, NBC-TV (seriál: Poldové z Hill Street - Hill Street Blues)

nominace

  • Simon Eyes - Philip DeGuere, CBS-TV (seriál: Simon & Simon - Simon & Simon)
  • Stain of Guilt - Sam Egan, NBC-TV (seriál: Koroner Quincy - Quincy)
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990

vítěz

  • David J. Burke, Alfonse Ruggiero Jr. - White Noise (seriál : Wiseguy)

nominace

  • Robert B. Parker
  • John Mortimer
  • Robert B. Parker, Joan Parker - Blues for Buder
  • John Mortimer - Rumpole and the Bubble Reputation (seriál : Mystery!)
  • Nick Gore, Jerry Jacobius - Investment in Death (seriál : Hunter)
  • William M. Finkelstein, Michelle Gallery, David E. Kelley, Judith Parker - Urine Trouble Now (seriál : L.A. Law)
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001

vítěz

  • Limitations - Michael R. Perry, NBC (seriál: Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Law & Order: Special Victims Unit (SVU))

nominace

  • Matt Witten
  • Matt Witten
  • Endurance - Matt Witten, NBC (seriál: Law & Order)
  • Black, White & Blue - Lynne Litt, Richard Sweren, Matt Witten, NBC (seriál: Law & Order)
  • Remorse - Michael R. Perry, NBC (seriál: Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Law & Order: Special Victims Unit (SVU))
2002

vítěz

  • The Pine Barrens - Tim Van Patten, Terence Winter, HBO (seriál: Rodina Sopránů - The Sopranos)

nominace

  • Countdown - Dawn Denoon, Lisa Marie Petersen, NBC (seriál: Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Law & Order: Special Victims Unit (SVU))
  • Johnny Got His Gold - Steven Bochco, Bill Clark, Nicholas Wootton, ABC (seriál: Policie - New York - NYPD Blue)
  • Killing Time - Peter Blake, David E. Kelley, Lukas Reiter, Jonathan Shapiro, ABC (seriál: Advokáti - The Practice)
  • Prisoner's Base Part 2 - Lee Goldberg, William Rabkin, A & E (seriál: Detektiv Nero Wolfe - Nero Wolfe)
2003

vítěz

  • Waste - Dawn Denoon, Lisa Marie Petersen, NBC/Universal Television (seriál: Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Law & Order: Special Victims Unit (SVU))

nominace

  • Ho Down - Bill Clark, Nicholas Wootton, ABC Television, Stephen Bocho Productions (seriál: Policie - New York - NYPD Blue)
  • Mr. Monk Takes A Vacation - Hy Conrad, OCPI Productions, USA and NBC (seriál: Monk)
  • The Target - Ed Burns, David Simon, HBO
  • Tuxedo Hill - Rene Balcer, NBC/Universal Television (seriál: Law & Order: Criminal Intent)
2004

vítěz

  • Goodbye - Peter Blake, David E. Kelley (seriál: Advokáti - The Practice)

nominace

  • Jonathan Greene
  • Coerced - Jonathan Greene (seriál: Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Law & Order: Special Victims Unit (SVU))
  • Mr. Monk and the 12th Man - Michael Angeli (seriál: Monk)
  • Mr. Monk and the Very, Very Old Man - Daniel Dratch (seriál: Monk)
  • Probability - Rene Balcer, Gerry Conway (seriál: Teleplay by Conway, Story)
2005

vítěz

  • Want - Rene Balcer, Elizabeth Benjamin (seriál: Law & Order: Criminal Intent)

nominace

  • Conscience - Rene Balcer, Gerry Conway (seriál: Law & Order: Criminal Intent)
  • Consumed - Rene Balcer, Warren Leight (seriál: Law & Order: Criminal Intent)
  • Mr. Monk and the Girl Who Cried Wolf - Hy Conrad (seriál: Monk)
  • Pas De Deux - Rene Balcer, Warren Leight (seriál: Law & Order: Criminal Intent)
2006

vítěz

  • Ed Whitmore - Amulet (seriál Sea of Souls)

nominace

  • Quentin Tarantino
  • Anthony E. Zuiker
  • Carol Mendelsohn, Naren Shankar, Quentin Tarantino, Anthony Zuiker - Grave Danger (seriál CSI)
  • Patrick Harbinson - 911 (seriál Law & Order: Special Victims Unit)
  • Richard Catalani, Carol Mendelsohn - A Bullet Runs Through It, Parts 1 and 2 (seriál CSI)
  • Guy Burt - Redemption (seriál Wire in the Blood)
2007

vítěz

  • Matthew Graham - Episode 1 (seriál Life on Mars)

nominace

  • Mike Berchem a James Duff - Blue Blood (seriál The Closer, The Closer)
  • Thomas L. Moran - Clueless (seriál House)
  • Clyde Phillips - Crocodile (seriál Dexter)
  • Hy Conrad - Mr. Monk Gets a New Shrink (seriál Monk)
2008

vítěz

  • Matt Nix - Pilot (Seriál: Burn Notice)

nominace

  • Daniel Cerone - Its Alive (Seriál: Dexter)
  • Bryan Fuller - Pie-lette (Seriál: Pushing Daisies)
  • Declan Croghan - Yarhzeit (Seriál: Waking the Dead)
  • Warren Leight, Julie Martin, Siobhan Byrne O'Connor - Senseless (Seriál: Law & Order: Criminal Intent)
2009

vítěz

  • Patrick Harbinson - Prayer of the Bone (seriál: Wire in the Blood)

nominace

  • David Wilcox, Ed Zuckerman - Burn Card (seriál: Law & Order)
  • Judith McCreary - Signature
  • Paul Grellong - Streetwise (seriál: Law & Order: SVU)
  • Barry O'Brien - You May Now Kill the Bride (seriál: CSI: Miami)
2010

vítěz

  • Patrick Harbinson - Place of Execution (seriál Place of Execution)

nominace

  • George Mastras - Grilled (seriál Breaking Bad)
  • Clyde Phillips - Living the Dream (seriál Dexter)
  • Todd A. Kessler, Glenn Kessler, Daniel Zelman - Look What He Dug Up This Time (seriál Damages)
  • Steven Kane - Strike Three (seriál The Closer)
2011

vítěz

  • Neil Cross
  • Neil Cross - Episode 1 (seriál : Luther)

nominace

  • Neil Cross
  • Neil Cross - Episode 4 (seriál : Luther)
  • Vince Gilligan - Full Measure (seriál : Breaking Bad)
  • Vince Gilligan - No Mas (seriál : Breaking Bad)
  • Todd A. Kessler, Glenn Kessler, Daniel Zelman - The Next Ones Gonna Go in Your Throat (seriál : Damages)
2012

vítěz

  • Alex Gansa, Howard Gordon, Gideon Raff - Pilot (seriál : Homeland, Homeland, Homeland)

nominace

  • Siobhan Byrne O'Connor - Innocence (seriál : Blue Bloods)
  • Speed Weed - Mask (seriál : Law & Order: SVU)
  • Ben Court, Caroline Ip - Part I (seriál : Whitechapel, Whitechapel)
  • Benjamin Cavell - The Life Inside (seriál : Justified)
2013

vítěz

  • Steven Moffat - A Scandal in Belgravia (seriál : Sherlock)

nominace

  • Peter Blake - Child Predator (seriál : elemeNtarY)
  • Meredith Stiehm - New Car Smell (seriál : Homeland)
  • Hunt Baldwin, John Coveny - Pilot (seriál : Longmire, Longmire)
  • Fred Golan - Slaughterhouse (seriál : Justified)
2014

vítěz

  • "Episode 1" – The Fall, Teleplay by Allan Cubitt (Netflix)

nominace

  • Neil Cross
  • "Episode 3" – Luther, Teleplay by Neil Cross (BBC Worldwide)
  • "Legitimate Rape" – Law & Order: SVU, Teleplay by Kevin Fox & Peter Blauner (NBC Universal)
  • "Variations Under Domestication" – Orphan Black, Teleplay by Will Pascoe (BBC Worldwide)
  • "Pilot" – The Following Teleplay by Kevin Williamson (Fox/Warner Bros. Television)
2015

vítěz

  • "Episode 1" – Happy Valley, Teleplay by Sally Wainwright (Netflix)

nominace

  • Mark Gatiss
  • "The Empty Hearse" – Sherlock, Teleplay by Mark Gatiss (Hartswood Films/Masterpiece)
  • "Unfinished Business" – Blue Bloods, Teleplay by Siobhan Byrne O'Connor (CBS)
  • "Dream Baby Dream" – The Killing, Teleplay by Sean Whitesell (Netflix)
  • "Episode 6" – The Game, Teleplay by Toby Whithouse (BBC America)
2016

vítěz

  • Peter Flannery - Gently with the Women (seriál George Gently)

nominace

  • Anthony Horowitz
  • Anthony Horowitz - Elise: The Final Mystery (seriál Foyle's War)
  • Chris Chibnall - Episode 7 (seriál Broadchurch)
  • Erik Mountain a Melissa Scrivner Love - Terra Incognita (seriál Person of Interest)
  • Toby Finlay - The Beating of Her Wings (seriál Ripper Street)
2017

vítěz

  • John Logan - A Blade of Grass (seriál Penny Dreadful)

nominace

  • Mark Gatiss
  • Mark Gatiss a Steven Moffat - The Abominable Bride (seriál Sherlock)
  • Scott Alexander a Larry Karaszewski - Episode 1: From the Ashes of Tragedy (seriál The People vs. O.J. Simpson: American Crime Story)
  • Martha Hillier - Dark Road (seriál Vera)
  • Jonathan Nolan a Denise The - Return 0 (seriál Person of Interest)
  • Jonathan Nolan a Lisa Joy - The Bicameral Mind (seriál Westworld)
2018

vítěz

  • Noah Hawley
  • "Somebody to Love" — Fargo, Teleplay by Noah Hawley (FX Networks/MGM)

nominace

  • "Episode 1" — Loch Ness, Teleplay by Stephen Brady (Acorn TV)
  • "Something Happened" — Law and Order: SVU, Teleplay by Michael Chernuchin
  • (NBC Universal/Wolf Entertainment)
  • "Gently and the New Age" — George Gently, Teleplay by Robert Murphy (Acorn TV)
  • "The Blanket Mire" — Vera, Teleplay by Paul Matthew Thompson & Martha Hillier (Acorn TV)
2019

vítěz

  • The One That Holds Everything - Matthew Weiner, Donald Joh, Amazon Prime Video (seriál: Romanovci - The Romanoffs)

nominace

  • The Box - Luke Del Tredici, NBC/Universal TV (seriál: Brooklyn 99 - Brooklyn Nine-Nine)
  • Season 2, Episode 1 - Andrew Knight, Acorn TV (seriál: Jack Irish - Jack Irish)
  • Episode 1 - Michaeley O'Brien, Acorn TV (seriál: Mystery Road - Mystery Road)
  • My Aim is True - Kevin Wade, CBS Eye Productions (seriál: Spravedlnost v krvi - Blue Bloods)
2020

vítěz

  • Season 5, Episode 4 - Jed Mercurio, Acorn TV (seriál: Line of Duty - Line of Duty)

nominace

  • Season 5, Episode 3 - Jed Mercurio, Acorn TV (seriál: Line of Duty - Line of Duty)
  • Episode 1 - Sarah Phelps, STARZ (seriál: Dublin Murders - Dublin Murders)
  • Episode 1 - Ed Whitmore, Acorn TV (seriál: Manhunt - Manhunt)
  • Episode 1 - Kathrine Valen Zeiner, Sundance Now (seriál: Wisting - Wisting)
  • Episode 1 - Trygve Allister Diesen, Sundance Now (seriál: Wisting - Wisting)
2021

vítěz

  • “Episode 1, Photochemistry” – Written by John Morton, Acorn TV (seriál: Fotografie zemřelých - Dead Still)

nominace

  • “Episode 1, The Stranger” – Written by Danny Brocklehurst, Netflix (seriál: Cizinec - Harlan Coben’s The Stranger)
  • “Episode 1, Open Water” – Written by Sarah-Kate Lynch, Acorn TV (seriál: The Sounds - The Sounds)
  • “Episode 1” – Written by Luke Neal, Sundance Now (seriál: Des - Des)
  • “What I Know” – Written by Rebecca Sonnenshine, based on the comic by Garth Ennis and Darick Robertson, Amazon (seriál: Banda - The Boys)
2022

vítěz

  • Boots on the Ground - Iturri Sosa, Netlix (seriál: Narcos: Mexiko - Narcos: Mexico)

nominace

  • Happy Families - Nicholas Hicks-Beach , Acorn TV (seriál: Vraždy v Midsomeru - Midsomer Murders)
  • We Men Are Wretched Things - Andrew Haigh, AMC+ (seriál: Severní vody - The North Water)
  • Episode 1 - Gaby Chiappe, AMC+ (seriál: Bestie musí zemřít - The Beast Must Die)
  • Dog Day Morning - Tim Balme & Nic Sampson, Acorn TV (seriál: Vraždy v Brokenwoodu - The Brokenwood Mysteries)
2023

vítěz

  • Anthony Horowitz
  • Episode 1 - Anthony Horowitz, Masterpiece/PBS (seriál: Magpie Murders - Magpie Murders)

nominace

  • Episode 1 - Emer Kenny, BritBox (seriál: Karen Pirie - Karen Pirie)
  • When Harry Met Fergus - David Logan, Acorn TV (seriál: Máma na zabití - Harry Wild)
  • The Reagan Way - Siobhan Bryne O'Connor, CBS (seriál: Spravedlnost v krvi - Blue Bloods)
  • Eighteen Wheels A Predator - Brianna Yellen, Kathy Dobie & Monet Hurst-Mendoza , NBC Universal (seriál: Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Law & Order: Special Victims Unit (SVU))