ocenění » Edgar » Nejlepší kniha pro děti

Edgar

The Edgar Allan Poe Awards

WWW stránky ocenění: The Edgar Allan Poe Awards

Cenu Edgar vytvořilo roku 1945 nově založené společenství MWA (Mystery Writers of America). U zrodu stáli Anthony Boucher, Clayton Rawson, Lawrence Treat a Brett Halliday. Od roku 1946 se každoročně udílí ceny nejlepším tvůrcům detektivního žánru a jejich prózám. Kategorie se v průběhu let měnily, kromě toho udílí MWA i další ceny (Raven, Grandmaster,Robert L. Fish Memorial Award, Ellery Queen Award, Mary Higgins Clark Award).

Nejlepší kniha pro děti

originální název: Best Juvenile

1961
1962
1963
1964
1965

vítěz

  • Marcella Thum - Mystery at Crane's Landing

nominace

  • Eleanor Cameron - A Spell is Cast
  • Leo Kingman - Private Eyes
  • Hal G. Evarts - Treasure River
1966
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006

vítěz

  • D. James Smith - The Boys of San Joaquin

nominace

2007

vítěz

  • Andrew Clements - Room One: A Mystery or Two

nominace

2008

vítěz

  • Katherine Marsh - The Night Tourist

nominace

  • Mary Downing Hahn - Deep and Dark and Dangerous
  • Wendelin Van Draanen - Sammy Keyes and the Wild Things
  • Evelyn Coleman - Shadows on Society Hill
  • Pseudonymous Bosch - The Name of This Book is Secret
2009

vítěz

  • Tony Abbott - The Postcard

nominace

  • Brenda Seabrooke - Cemetery Street
  • Patricia Reilly Giff - Eleven
  • Graeme Base - Enigma: A Magical Mystery
  • Riford McKenzie - The Witches of Dredmoore Hollow
2010

vítěz

  • Mary Downing Hahn - Closed for the Season

nominace

  • Nancy Springer
  • Nancy Springer - The Case of the Cryptic Crinoline
  • Aaron Reynolds - Creepy Crawly Crime
  • Mac Barnett - The Case of the Case of Mistaken Identity
  • Michael D. Beil - The Red Blazer Girls: The Ring of Rocamadour
2011

vítěz

  • Dori Hillestad Butler - The Buddy Files: The Case of the Lost Boy

nominace

  • Ben H. Winters
  • Ben H. Winters - The Secret Life of Ms. Finkleman
  • Victoria Bond a T.R. Simon - Zora and Me
  • Lewis Buzbee - The Haunting of Charles Dickens
  • Jim Krieg - Griff Carver: Hallway Patrol
2012

vítěz

  • Matthew J. Kirby - Icefall

nominace

2013

vítěz

  • Jack D. Ferraiolo - The Quick Fix

nominace

  • Tom Angleberger
  • Tom Angleberger - Fake Mustache: Or, How Jodie O'Rodeo and Her Wonder Horse (and Some Nerdy Kid) Saved the U.S. Presidential Election from a Mad Genius Criminal Mastermind
  • Stuart Gibbs - Spy School
  • Sheila Turnage - Three Times Lucky
  • Art Corriveau - 13 Hangmen
2014

vítěz

  • One Came Home by Amy Timberlake (Random House Children's Books – Alfred A. Knopf BFYR)

nominace

  • Caroline Lawrence
  • P.K. Pinkerton and the Petrified Man by Caroline Lawrence (Penguin Young Readers Group – Putnam Juvenile)
  • Strike Three, You're Dead by Josh Berk (Random House Children's Books – Alfred A. Knopf BFYR)
  • Moxie and the Art of Rule Breaking by Erin Dionne (Penguin Young Readers Group – Dial)
  • Lockwood & Co.: The Screaming Staircase by Jonathan Stroud (Disney Publishing Worldwide – Disney-Hyperion)
2015

vítěz

  • Greenglass House by Kate Milford (Clarion Books – Houghton Mifflin Harcourt Books for Young Readers)

nominace

  • Steve Hockensmith
  • Nick and Tesla's Super-Cyborg Gadget Glove by "Science Bob" Pflugfelder and Steve Hockensmith (Quirk Books)
  • Absolutely Truly by Heather Vogel Frederick (Simon & Schuster Books for Young Readers)
  • Space Case by Stuart Gibbs (Simon & Schuster Books for Young Readers)
  • Saving Kabul Corner by N.H. Senzai (Simon & Schuster – Paula Wiseman Books)
  • Eddie Red, Undercover: Mystery on Museum Mile by Marcia Wells (Houghton Mifflin Harcourt Books for Young Readers)
2016

vítěz

  • Susan Vaught - Footer Davis Probably is Crazy

nominace

  • Sands, Kevin - Alchymistova šifra   80% / 1
  • Lauren Oliver a H.C. Chester - Curiosity House: The Shrunken Head
  • Matthew Baker - If You Find This
  • Avi - Catch You Later, Traitor
2017

vítěz

  • Wesley King - OCDaniel

nominace

  • Ally Condie - Summerlost
  • Sarah Lariviere - The Bad Kid
  • Clare Legrand - Some Kind of Happiness
  • James Ponti - Framed!
  • Susan Vaught - Things Too Huge to Fix by Saying Sorry
2018

vítěz

  • Vanished! by James Ponti (Simon & Schuster — Aladdin)

nominace

  • Robin Stevens
  • Sands, Kevin - Temná kletba
  • First Class Murder by Robin Stevens (Simon & Schuster — Simon & Schuster BFYR)
  • Audacity Jones Steals the Show by Kirby Larson (Scholastic — Scholastic Press)
  • NewsPrints by Ru Xu (Scholastic — Graphix)
2019

vítěz

  • Pete Hautman - Otherwood

nominace

  • Ben Guterson - Winterhouse
  • Tony Abbott - Denis Ever After
  • Karen Kane - Charlie & Frog: A Mystery
  • T.R. Simon - Zora & Me: The Cursed Ground
  • Martha Freeman - Zap!
  • A.B. Greenfield - Ra the Mighty: Cat Detective
2020

vítěz

  • Susan Vaught - Me and Sam-Sam Handle the Apocalypse

nominace

  • Laura Tucker - All the Greys on Greene Street
  • Greg Howard - The Whispers
  • Corey Ann Haydu - Eventown
  • Cary Fagan - The Collected Works of Gretchen Oyster