ocenění » Edgar » Nejlepší původní brožované vydání

Edgar

The Edgar Allan Poe Awards

WWW stránky ocenění: The Edgar Allan Poe Awards

Cenu Edgar vytvořilo roku 1945 nově založené společenství MWA (Mystery Writers of America). U zrodu stáli Anthony Boucher, Clayton Rawson, Lawrence Treat a Brett Halliday. Od roku 1946 se každoročně udílí ceny nejlepším tvůrcům detektivního žánru a jejich prózám. Kategorie se v průběhu let měnily, kromě toho udílí MWA i další ceny (Raven, Grandmaster,Robert L. Fish Memorial Award, Ellery Queen Award, Mary Higgins Clark Award).

Nejlepší původní brožované vydání

originální název: Best Paperback Original

1970

vítěz

  • Scott C.S. Stone - The Dragon's Eye

nominace

  • Michael Kurland
  • Richard Stark
  • Michael Kurland - A Plague of Spies
  • Richard Stark - The Sour Lemon Score
  • Alan Caillou - Assault on Ming
  • Elsie Cromwell - The Governess
1971

vítěz

nominace

  • Ron Goulart
  • John Lange
  • Ron Goulart - After Things Fell Apart
  • John Lange - Grave Descend
  • Peter McCurtin - Mafioso
  • Matt Gattzden - O.D. at Sweet Claude's
  • Jack Ehrlich - The Drowning
1972

vítěz

  • Frank McAuliffe - For Murder I Charge More

nominace

  • William F. Nolan
  • William F. Nolan - Space for Hire
  • Charles Williams - And the Deep Blue Sea
  • Alicen White - Nor Spell, Nor Charm
  • Philip Atlee - The White Wolverine Contract
1973

vítěz

  • Richard Wormser - The Invader

nominace

  • Charles Runyon
  • Charles Runyon - Power Kill
  • Richard Neely - The Smith Conspiracy
  • Daniel Banko - Not Dead Yet
1974

vítěz

  • Will Perry - Death of an Informer

nominace

1975

vítěz

  • Roy Winsor - The Corpse That Walked

nominace

  • Don Tracy - Flats Fixed-Among Other Things
  • R.R. Irvine - Jump Cut
  • Curtis Stevens - The Gravy Train Hit
  • Richard Forrest - Who Killed Mr. Garland's Mistress?
1976

vítěz

  • John R. Feegel - Autopsy

nominace

  • Jacqueline Park - Charlie's Back in Town
  • David Vowell - The Assassination
  • Simon Quinn - The Midas Coffin
  • Milt Machlin a Robin Moore - The Set-Up
1977

vítěz

  • Gregory McDonald - Confess, Fletch

nominace

  • R.R. Irvine - Freeze Frame
  • Daniel Da Cruz - The Captive City
  • Kenn Davis a John Stanley - The Dark Side
  • Donald Hamilton - The Retaliators
1978

vítěz

  • Mike Jahn - The Quark Maneuver

nominace

1979

vítěz

  • Frank Bandy - Deceit and Deadly Lies

nominace

1980

vítěz

nominace

  • Michael Kurland
  • Michael Kurland - The Infernal Device
  • Sean Flannery - The Kremlin Conspiracy
  • Glen Keger - The Queen is Dead
  • David Heller - Vortex
1981

vítěz

  • Bill Granger - Public Murders

nominace

  • Thomas H. Cook
  • John Dunning
  • Thomas H. Cook - Blood Innocents
  • John Dunning - Looking for Ginger North
  • Murray Sinclair - Tough Luck, L.A.
1982

vítěz

  • L.A. Morse - The Old Dick

nominace

1983

vítěz

  • Teri White - Triangle

nominace

  • James Ellroy
  • James Ellroy - Clandestine
  • Jack Lynch - The Missing and the Dead
  • Ralph Burrows, M.D. - Vital Signs
1984

vítěz

  • Margaret Tracy - Mrs. White

nominace

  • Sean Flannery - False Prophets
  • Eric Sauter - Hunter
  • Richard Harper - Kill Factor
  • Warren Murphy - Trace
1985

vítěz

  • Molly Cochran, Warren Murphy - Grandmaster

nominace

  • Stuart M. Kaminsky
  • Stuart M. Kaminsky - Black Knight in Red Square
  • Eric Blau - The Keys to Billy Tillio
  • Roland Cutler - The Seventh Sacrament
  • Kenn Davis - Words Can Kill
1986

vítěz

  • Warren Murphy - Pigs Get Fat

nominace

  • Conall Ryan - Black Gravity
  • Philip Ross - Blue Heron
  • Sean Flannery - Broken Idols
  • Earl W. Emerson - Poverty Bay
1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

  • Robert Crais
  • Robert Crais - The Monkey's Raincoat
  • Gabrielle Kraft - Bullshot
  • Walter Dillon - Deadly Intrusion
  • James N. Frey - The Long Way to Die
1989

vítěz

  • Timothy Findley - The Telling of Lies

nominace

  • Keith Peterson
  • Keith Peterson - Trapdoor
  • Lia Matera - A Radical Departure
  • Fredrick D. Huebner - Judgement By Fire
  • Ted Thackrey Jr. - Preacher
1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

  • David Handler
  • David Handler - The Man Who Would Be F.Scott Fitzgerald

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

  • Steven Womack - Dead Folk's Blues

nominace

  • Lisa Scottoline
  • Margaret Frazer
  • Lisa Scottoline - Everywhere That Mary Went
  • Margaret Frazer - The Servant's Tale
  • Eugene Izzi - Tony's Justice
  • Thomas A. Roberts - Beyond Saru
1995

vítěz

nominace

  • Walter Sorrells - Power of Attorney
  • Chassie West - Sunrise
  • Milton Bass - The Broken-Hearted Detective
  • Dean Feldmeyer - Viper Quarry
1996

vítěz

  • William Heffernan - Tarnished Blue

nominace

  • Coben, Harlan - Podrazák   70% / 2
  • Gloria White - Charged With Guilt
  • R.D. Wingfield - Hard Frost
  • Kirk Mitchell - High Desert Malice
1997

vítěz

nominace

  • R. D. Zimmerman
  • R.D. Zimmerman - Tribe
  • Teri Holbrook - The Grass Widow
  • Joan M. Drury - Silent Words
  • Susan Wade - Walking Rain
1998

vítěz

nominace

  • Stuart M. Kaminsky
  • Margaret Frazer
  • Stuart M. Kaminsky - Tarnished Icons
  • Margaret Frazer - The Prioress' Tale
  • Susan Rogers Cooper - Home Again, Home Again
  • Gloria White - Sunset and Santiago
1999

vítěz

  • Rick Riordan - The Widower's Two-Step

nominace

  • Laura Lippman
  • Sujata Massey
  • Laura Lippman - Butchers Hill
  • Sujata Massey - Zen Attitude
  • Steven Womack - Murder Manual
  • Ruth Birmingham - Atlanta Graves
2000

vítěz

  • Ruth Birmingham - Fulton County Blues

nominace

  • Laura Lippman
  • Laura Lippman - In Big Trouble
  • Tony Dunbar - Lucky Man
  • Jose Latour - The Outcast
  • Mark Graham - The Resurrectionist
2001

vítěz

  • Mark Graham - The Black Maria

nominace

  • Eric Wright
  • Eric Wright - The Kidnapping of Rosie Dawn
  • Chassie West - Killing Kin
  • Victoria Thompson - Murder on St. Mark's Place
  • Sally S. Wright - Pursuit and Persuasion
2002

vítěz

  • Daniel Chavarria - Adios Muchachos

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

  • Sylvia Maultash Warsh - Find Me Again

nominace

  • Jeff Abbott
  • Christopher Hyde
  • Jeff Abbott - Cut and Run
  • Christopher Hyde - Wisdom of the Bones
  • Nina Revoyr - Southland
  • Joel Goldman - The Last Witness
2005

vítěz

  • Domenic Stansberry - The Confession

nominace

  • Thomas H. Cook
  • Thomas H. Cook - Into the Web
  • Larry Beinhart - The Librarian
  • Chris Haslam - Twelve-Step Fandango
  • Ron Faust - Dead Men Rise Up Never
2006

vítěz

  • Jeffrey Ford - Girl in the Glass

nominace

  • Charlie Huston
  • Charlie Huston - Six Bad Things
  • Anne Argula - Original Homicide My Own
  • Allan Guthrie - Kiss Her Goodbye
  • Reed Farrel Coleman - The James Deans
2007

vítěz

  • Naomi Hirahara - Snakeskin Shamisen

nominace

  • Paul Levine
  • Paul Levine - The Deep Blue Alibi
  • Massimo Carlotto - The Goodbye Kiss
  • Brian Evenson - The Open Curtain
  • Patrick Neate - City of Tiny Lights
2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

  • Tom Piccirilli - The Cold Spot
  • Ed Gaffney - Enemy Combatant
  • Christa Faust - Money Shot
  • Alex Carr - The Prince of Bagram Prison
2010

vítěz

  • Marc Strange - Body Blows

nominace

  • L.C. Tyler
  • Megan Abbott
  • L.C. Tyler - The Herring-Sellers Apprentice
  • Megan Abbott - Bury Me Deep
  • Robert Arellano - Havana Lunar
  • Russell Hill - The Lord God Bird
2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

  • Frank Tallis
  • Frank Tallis - Vienna Twilight
  • Michael Stanley - Death of the Mantis
  • Russell Hill - The Dog Sox
  • Lucretia Grindle - The Faces of Angels
2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

nominace

2015

vítěz

  • The Secret History of Las Vegas by Chris Abani (Penguin Randomhouse – Penguin Books)

nominace

  • Winters, Ben H. - Ztrápený svět   80% / 1
  • Stay With Me by Alison Gaylin (HarperCollins Publishers – William Morrow)
  • The Barkeep by William Lashner (Amazon Publishing – Thomas and Mercer)
  • The Day She Died by Catriona McPherson (Llewellyn Worldwide – Midnight Ink)
  • The Gone Dead Train by Lisa Turner (HarperCollins Publishers – William Morrow)
2016

vítěz

  • Lou Berney - The Long and Faraway Gone

nominace

2017

vítěz

nominace

  • Robert Dugoni
  • Robert Dugoni - The 7th Canon
  • Patricia Abbott - Shot in Detroit
  • Tyler Dilts - Come Twilight
  • Robin Yocum - A Brilliant Death
  • James W. Ziskin - Heart of Stone
2018

vítěz

  • The Unseeing by Anna Mazzola (Sourcebooks — Sourcebooks Landmark)

nominace

  • Rhys Bowen
  • Andrew Mayne
  • In Farleigh Field by Rhys Bowen (Amazon Publishing — Lake Union)
  • Black Fall by Andrew Mayne (HarperCollins Publishers — Harper Paperbacks)
  • Ragged Lake by Ron Corbett (ECW Press)
  • Penance by Kanae Minato (Hachette Book Group — Little, Brown & Co./Mulholland Books)
  • The Rules of Backyard Cricket by Jock Serong (Text Publishing)
2019

vítěz

  • Alison Gaylin - If I Die Tonight

nominace

  • Lisa Unger
  • Lisa Unger - Under My Skin
  • Naomi Hirahara - Hiroshima Boy
  • Lori Rader-Day - Under a Dark Sky
  • Leila Slimani - The Perfect Nanny
2020

vítěz

  • Adam O'Fallon Price - The Hotel Neversink

nominace

  • Jonathan Moore
  • Alan Parks
  • Jonathan Moore - Blood Relations
  • Alan Parks - February's Son
  • Lisa Sandlin - The Bird Boys
  • Susan Alice Bickford - Dread of Winter
  • William Lashner - Freedom Road
2021

vítěz

  • When No One is Watching by Alyssa Cole (HarperCollins Publishers - William Morrow)

nominace

  • Brian Freeman
  • Lourey, Jess - O čem se nemluví
  • The Deep, Deep Snow by Brian Freeman (Blackstone Publishing)
  • The Keeper by Jessica Moor (Penguin Random House - Penguin Books)
  • East of Hounslow by Khurrum Rahman (HarperCollins Publishers - Harper 360)