ocenění » Edgar » 2006

Edgar

The Edgar Allan Poe Awards

WWW stránky ocenění: The Edgar Allan Poe Awards

Cenu Edgar vytvořilo roku 1945 nově založené společenství MWA (Mystery Writers of America). U zrodu stáli Anthony Boucher, Clayton Rawson, Lawrence Treat a Brett Halliday. Od roku 1946 se každoročně udílí ceny nejlepším tvůrcům detektivního žánru a jejich prózám. Kategorie se v průběhu let měnily, kromě toho udílí MWA i další ceny (Raven, Grandmaster,Robert L. Fish Memorial Award, Ellery Queen Award, Mary Higgins Clark Award).

další rok - 2007předchozí rok - 2005

2006

ročník: 61

Nejlepší román

vítěz

nominace

Nejlepší povídka

vítěz

nominace

Nejlepší románová prvotina

vítěz

  • Theresa Schwegel - Officer Down

nominace

Nejlepší původní brožované vydání

vítěz

  • Jeffrey Ford - Girl in the Glass

nominace

  • Charlie Huston
  • Charlie Huston - Six Bad Things
  • Anne Argula - Original Homicide My Own
  • Allan Guthrie - Kiss Her Goodbye
  • Reed Farrel Coleman - The James Deans
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

  • John Feinstein - Last Shot

nominace

Nejlepší kniha pro děti

vítěz

  • D. James Smith - The Boys of San Joaquin

nominace

Nejlepší kritická / životopisná kniha

vítěz

  • Melanie Rehak - Girl Sleuth: Nancy Drew and the Women Who Created Her

nominace

  • Stuart M. Kaminsky
  • Leslie S. Klinger
  • Hallie Ephron
  • Stuart M. Kaminsky - Behind the Mystery: Top Mystery Writers Interviewed
  • Leslie S. Klinger - The New Annotated Sherlock Holmes: The Novels
  • Hallie Ephron - Writing and Selling Your Mystery Novel: How to Knock 'em Dead with Style
  • Richard Layman - Discovering the Maltese Falcon and Sam Spade: The Evolution of Dashiell Hammett's Masterpiece
Nejlepší divadelní hra

vítěz

  • Gary Earl Ross - Matter of Intent

nominace

  • Paul Leeper - Safe House
  • Mark Stein - Mating Dance of the Werewolf
  • Cheryl Coons, Chuck Larkin - River's End
Nejlepší literatura faktu

vítěz

  • Edward Dolnick - Rescue Artist: A True Story of Art, Thieves, and the Hunt for a Missing Masterpiece

nominace

  • Jed Horne - Desire Street: A True Story of Death and Deliverance in New Orleans
  • John Emsley - The Elements of Murder: The History of Poison
  • Michael Finkel - True Story: Murder, Memoir, Mea Culpa
  • Diane Fanning - Written in Blood
Nejlepší film

vítěz

  • Stephen Gaghan - Syriana

nominace

  • Josh Olson - A History of Violence
  • Paul Haggis, Bobby Moresco - Crash
  • Woody Allen - Match Point
  • Robert Benton, Richard Russo - The Ice Harvest
Nejlepší epizoda televizního seriálu

vítěz

  • Ed Whitmore - Amulet (seriál Sea of Souls)

nominace

  • Quentin Tarantino
  • Anthony E. Zuiker
  • Carol Mendelsohn, Naren Shankar, Quentin Tarantino, Anthony Zuiker - Grave Danger (seriál CSI)
  • Patrick Harbinson - 911 (seriál Law & Order: Special Victims Unit)
  • Richard Catalani, Carol Mendelsohn - A Bullet Runs Through It, Parts 1 and 2 (seriál CSI)
  • Guy Burt - Redemption (seriál Wire in the Blood)