ocenění » Edgar » 2007

Edgar

The Edgar Allan Poe Awards

WWW stránky ocenění: The Edgar Allan Poe Awards

Cenu Edgar vytvořilo roku 1945 nově založené společenství MWA (Mystery Writers of America). U zrodu stáli Anthony Boucher, Clayton Rawson, Lawrence Treat a Brett Halliday. Od roku 1946 se každoročně udílí ceny nejlepším tvůrcům detektivního žánru a jejich prózám. Kategorie se v průběhu let měnily, kromě toho udílí MWA i další ceny (Raven, Grandmaster,Robert L. Fish Memorial Award, Ellery Queen Award, Mary Higgins Clark Award).

další rok - 2008předchozí rok - 2006

2007

ročník: 62

Nejlepší román

vítěz

nominace

Nejlepší povídka

vítěz

nominace

Nejlepší románová prvotina

vítěz

nominace

Nejlepší původní brožované vydání

vítěz

  • Naomi Hirahara - Snakeskin Shamisen

nominace

  • Paul Levine
  • Paul Levine - The Deep Blue Alibi
  • Massimo Carlotto - The Goodbye Kiss
  • Brian Evenson - The Open Curtain
  • Patrick Neate - City of Tiny Lights
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

  • Robin Merrow MacCready - Buried

nominace

Nejlepší kniha pro děti

vítěz

  • Andrew Clements - Room One: A Mystery or Two

nominace

Nejlepší kritická / životopisná kniha

vítěz

  • E.J. Wagner - The Science of Sherlock Holmes: From Baskerville Hall to the Valley of Fear

nominace

  • John T. Irwin - Unless the Threat of Death is Behind Them: Hard-Boiled Fiction and Film Noir
Nejlepší divadelní hra

vítěz

  • Steven Dietz - Sherlock Holmes: The Final Adventure

nominace

  • Rupert Holmes - Curtains
  • Michael Kimball - Ghosts of Ocean House
Nejlepší literatura faktu

vítěz

  • James L. Swanson - Manhunt: The 12-Day Chase for Lincoln's Killer

nominace

  • Daniel Stashower
  • Daniel Stashower - The Beautiful Cigar Girl: Mary Rogers, Edgar Allan Poe and the Invention of Murder
  • Sebastian Junger - A Death in Belmont
  • Kate Clark Flora a Joseph K. Loughlin - Finding Amy: A True Story of Murder in Maine
  • Robin Odell - Ripperology: A Study of the World's First Serial Killer
  • Terri Jentz - Strange Piece of Paradise
Nejlepší film

vítěz

  • William Monahan - The Departed

nominace

  • Paul Haggis, Neal Purvis, Robert Wade - Casino Royale
  • David Arata, Alfonso Cuarón, Mark Fergus, Hawk Ostby, Timothy J. Sexton - Children of Men
  • Patrick Marber - Notes on a Scandal
  • Eric Roth - The Good Shepherd
Nejlepší televizní film nebo minisérie

vítěz

nominace

  • Bill Gallagher - Conviction
  • Jimmy McGovern - Cracker: A New Terror
  • Terry Cafolla - Messiah: The Harrowing
  • Kate Brooke - Secret Smile
Nejlepší epizoda televizního seriálu

vítěz

  • Matthew Graham - Episode 1 (seriál Life on Mars)

nominace

  • Mike Berchem a James Duff - Blue Blood (seriál The Closer, The Closer)
  • Thomas L. Moran - Clueless (seriál House)
  • Clyde Phillips - Crocodile (seriál Dexter)
  • Hy Conrad - Mr. Monk Gets a New Shrink (seriál Monk)