ocenění » Edgar » 2014

Edgar

The Edgar Allan Poe Awards

WWW stránky ocenění: The Edgar Allan Poe Awards

Cenu Edgar vytvořilo roku 1945 nově založené společenství MWA (Mystery Writers of America). U zrodu stáli Anthony Boucher, Clayton Rawson, Lawrence Treat a Brett Halliday. Od roku 1946 se každoročně udílí ceny nejlepším tvůrcům detektivního žánru a jejich prózám. Kategorie se v průběhu let měnily, kromě toho udílí MWA i další ceny (Raven, Grandmaster,Robert L. Fish Memorial Award, Ellery Queen Award, Mary Higgins Clark Award).

další rok - 2015předchozí rok - 2013

2014

ročník: 69

Nejlepší román

vítěz

  • Ordinary Grace by William Kent Krueger (Simon & Schuster – Atria Books)

nominace

Nejlepší povídka

vítěz

  • John Connolly
  • "The Caxton Private Lending Library and Book Depository" – Bibliomysteries by John Connolly (Mysterious Bookshop)

nominace

  • Max Allan Collins
  • Mickey Spillane
  • "So Long, Chief" – Strand Magazine by Max Allan Collins & Mickey Spillane (The Strand)
  • "There are Roads in the Water" – Ellery Queen Mystery Magazine by Trina Corey (Dell Magazines)
  • "Where That Morning Sun Goes Down" – Ellery Queen Mystery Magazine by Tim L. Williams (Dell Magazines)
  • "The Terminal" – Kwik Krimes by Reed Farrel Coleman (Amazon Publishing – Thomas & Mercer)
Nejlepší románová prvotina

vítěz

nominace

Nejlepší původní brožované vydání

vítěz

nominace

Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

  • Ketchup Clouds by Annabel Pitcher (Hachette Book Group – Little, Brown Books for Young Readers)

nominace

  • All the Truth That's In Me by Julie Berry (Penguin Young Readers Group – Viking Juvenile)
  • Far Far Away by Tom McNeal (Random House Children's Books – Alfred A. Knopf BFYR)
  • Criminal by Terra Elan McVoy (Simon & Schuster – Simon Pulse)
  • How to Lead a Life of Crime by Kirsten Miller (Penguin Young Readers Group – Razorbill)
Nejlepší kniha pro děti

vítěz

  • One Came Home by Amy Timberlake (Random House Children's Books – Alfred A. Knopf BFYR)

nominace

  • Caroline Lawrence
  • P.K. Pinkerton and the Petrified Man by Caroline Lawrence (Penguin Young Readers Group – Putnam Juvenile)
  • Strike Three, You're Dead by Josh Berk (Random House Children's Books – Alfred A. Knopf BFYR)
  • Moxie and the Art of Rule Breaking by Erin Dionne (Penguin Young Readers Group – Dial)
  • Lockwood & Co.: The Screaming Staircase by Jonathan Stroud (Disney Publishing Worldwide – Disney-Hyperion)
Nejlepší kritická / životopisná kniha

vítěz

  • America is Elsewhere: The Noir Tradition in the Age of Consumer Culture by Erik Dussere (Oxford University Press)

nominace

  • Maigret, Simenon and France: Social Dimensions of the Novels and Stories by Bill Alder (McFarland & Company)
  • Pimping Fictions: African American Crime Literature and the Untold Story of Black Pulp Publishing by Justin Gifford (Temple University Press)
  • Ian Fleming by Andrew Lycett (St. Martin's Press)
  • Middlebrow Feminism in Classic British Detective Fiction by Melissa Schaub (Palgrave Macmillan)
Nejlepší literatura faktu

vítěz

  • Daniel Stashower
  • The Hour of Peril: The Secret Plot to Murder Lincoln Before the Civil War by Daniel Stashower (Minotaur Books)

nominace

  • Duel with the Devil: The True Story of How Alexander Hamilton and Aaron Burr Teamed Up to Take on America's First Sensational Murder Mystery by Paul Collins (Crown Trade Group)
  • Mortal Sins: Sex, Crime, and the Era of Catholic Scandal by Michael D'Antonio (Thomas Dunne Books)
  • The Good Nurse: A True Story of Medicine, Madness and Murder by Charles Graeber (Grand Central Publishing – Twelve)
  • The Secret Rescue: An Untold Story of American Nurses and the Medics Behind Nazi Lines by Cate Lineberry (Hachette Book Group – Little, Brown and Company)
Nejlepší epizoda televizního seriálu

vítěz

  • "Episode 1" – The Fall, Teleplay by Allan Cubitt (Netflix)

nominace

  • Neil Cross
  • "Episode 3" – Luther, Teleplay by Neil Cross (BBC Worldwide)
  • "Legitimate Rape" – Law & Order: SVU, Teleplay by Kevin Fox & Peter Blauner (NBC Universal)
  • "Variations Under Domestication" – Orphan Black, Teleplay by Will Pascoe (BBC Worldwide)
  • "Pilot" – The Following Teleplay by Kevin Williamson (Fox/Warner Bros. Television)