ocenění » Edgar » 2018

Edgar

The Edgar Allan Poe Awards

WWW stránky ocenění: The Edgar Allan Poe Awards

Cenu Edgar vytvořilo roku 1945 nově založené společenství MWA (Mystery Writers of America). U zrodu stáli Anthony Boucher, Clayton Rawson, Lawrence Treat a Brett Halliday. Od roku 1946 se každoročně udílí ceny nejlepším tvůrcům detektivního žánru a jejich prózám. Kategorie se v průběhu let měnily, kromě toho udílí MWA i další ceny (Raven, Grandmaster,Robert L. Fish Memorial Award, Ellery Queen Award, Mary Higgins Clark Award).

další rok - 2019předchozí rok - 2017

2018

ročník: 73

Nejlepší román

vítěz

  • Bluebird, Bluebird by Attica Locke (Hachette Book Group - Little, Brown & Co./Mulholland Books)

nominace

  • Philip Kerr
  • Prussian Blue by Philip Kerr (Penguin Random House — Marian Wood Books/Putnam)
  • A Rising Man by Abir Mukherjee (Pegasus Books)
  • The Twelve Lives of Samuel Hawley by Hannah Tinti (Penguin Random House — The Dial Press)
  • The Dime by Kathleen Kent (Hachette Book Group - Little, Brown & Co./Mulholland Books)
Nejlepší povídka

vítěz

  • "Spring Break" — New Haven Noir by John Crowley (Akashic Books)

nominace

  • Jeffery Deaver
  • S. J. Rozan
  • "Hard to Get" — Ellery Queen Mystery Magazine by Jeffery Deaver (Dell Magazines)
  • "Chin Yong-Yun Stays at Home" — Alfred Hitchcock Mystery Magazine by S.J. Rozan (Dell Magazines)
  • "Ace in the Hole" — Montana Noir by Eric Heidle (Akashic Books)
  • "A Moment of Clarity at the Waffle House" — Atlanta Noir by Kenji Jasper (Akashic Books)
Nejlepší románová prvotina

vítěz

  • She Rides Shotgun by Jordan Harper (HarperCollins — Ecco)

nominace

  • Li, Winnie M. - Temná kapitola
  • Lola by Melissa Scrivner Love (Penguin Random House — Crown)
  • Tornado Weather by Deborah E. Kennedy (Macmillan — Flatiron Books)
  • Idaho by Emily Ruskovich (Random House)
Nejlepší původní brožované vydání

vítěz

  • Anna Mazzola
  • The Unseeing by Anna Mazzola (Sourcebooks — Sourcebooks Landmark)

nominace

  • Rhys Bowen
  • Andrew Mayne
  • In Farleigh Field by Rhys Bowen (Amazon Publishing — Lake Union)
  • Black Fall by Andrew Mayne (HarperCollins Publishers — Harper Paperbacks)
  • Ragged Lake by Ron Corbett (ECW Press)
  • Penance by Kanae Minato (Hachette Book Group — Little, Brown & Co./Mulholland Books)
  • The Rules of Backyard Cricket by Jock Serong (Text Publishing)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

  • Long Way Down by Jason Reynolds (Simon & Schuster — Atheneum Books for Young Readers)

nominace

  • Bergstrom, Scott - Nelítostná
  • Jason Rekulak
  • The Impossible Fortress by Jason Rekulak (Simon & Schuster)
  • The Hate U Give by Angie Thomas (HarperCollins Publishers - Balzer + Bray)
  • Grit by Gillian French (HarperCollins Publishers — HarperTeen)
Nejlepší kniha pro děti

vítěz

  • Vanished! by James Ponti (Simon & Schuster — Aladdin)

nominace

  • Robin Stevens
  • Sands, Kevin - Temná kletba
  • First Class Murder by Robin Stevens (Simon & Schuster — Simon & Schuster BFYR)
  • Audacity Jones Steals the Show by Kirby Larson (Scholastic — Scholastic Press)
  • NewsPrints by Ru Xu (Scholastic — Graphix)
Nejlepší kritická / životopisná kniha

vítěz

  • Chester B. Himes: A Biography by Lawrence P. Jackson (W.W. Norton & Company)

nominace

  • From Holmes to Sherlock: The Story of the Men and Women who Created an Icon by Mattias Bostrom (Grove/Atlantic — The Mysterious Press)
  • Manderley Forever: A Biography of Daphne du Maurier by Tatiana de Rosnay (St. Martin's Press)
  • Murder in the Closet: Essays on Queer Clues in Crime Fiction Before Stonewall by Curtis Evans (McFarland Publishing)
  • Arthur and Sherlock: Conan Doyle and the Creation of Holmes by Michael Sims (Bloomsbury USA)
Nejlepší literatura faktu

vítěz

  • Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI by David Grann (Penguin Random House — Doubleday)

nominace

  • The Road to Jonestown: Jim Jones and Peoples Temple by Jeff Guinn (Simon & Schuster)
  • American Fire: Love, Arson, and Life in a Vanishing Land by Monica Hesse (W.W. Norton & Company — Liveright)
  • The Man From the Train: The Solving of a Century-Old Serial Killer Mystery by Bill and Rachel McCarthy James (Simon & Schuster — Scribner)
  • Mrs. Sherlock Holmes: The True Story of New York City's Greatest Female Detective and the 1917 Missing Girl Case that Captivated a Nation by Brad Ricca (St. Martin's Press)
Nejlepší epizoda televizního seriálu

vítěz

  • Noah Hawley
  • "Somebody to Love" — Fargo, Teleplay by Noah Hawley (FX Networks/MGM)

nominace

  • "Episode 1" — Loch Ness, Teleplay by Stephen Brady (Acorn TV)
  • "Something Happened" — Law and Order: SVU, Teleplay by Michael Chernuchin
  • (NBC Universal/Wolf Entertainment)
  • "Gently and the New Age" — George Gently, Teleplay by Robert Murphy (Acorn TV)
  • "The Blanket Mire" — Vera, Teleplay by Paul Matthew Thompson & Martha Hillier (Acorn TV)