ocenění » Shamus » Nejlepší původní brožované vydání

Shamus

Shamus Award

WWW stránky ocenění: Shamus Award

Cenu Shamus udílí Private Eye Writers of America (PWA,založil roku 1981 Robert J. Randisi) od roku 1982 na Boucherconech, které se konají jednou za rok. Cenu mohou získat pouze autoři (díla), kde vystupují soukromí detektivové (tedy nikoliv detektivky s policisty či jinými státními zaměstnanci).

Nejlepší původní brožované vydání

originální název: BEST ORIGINAL P.I. PAPERBACK

1982

vítěz

  • California Thriller by Max Byrd (Mike Haller)

nominace

  • James Ellroy
  • Brown's Requiem by James Ellroy (Fritz Brown)
  • Carpenter, Detective by Hamilton T. Caine (Ace Carpenter)
  • The Old Dick by L.A. Morse (Jake Spanner)
  • Murder in the Wind by George Ogan (Johnny Bordelon)
1983

vítěz

nominace

  • Nevsky's Return by Dimitri Gat (Yuri Nevsky)
  • Pieces of Death by Jack Lynch (Peter Bragg)
  • Smoked Out by Warren Murphy (Julian "Digger" Burroughs)
1984

vítěz

  • Dead in Centerfield by Paul Engelman (Mark Renzler)

nominace

  • Robert J. Randisi
  • The Steinway Collection by Robert J. Randisi (Miles Jacoby)
  • Finders Weepers by Max Byrd (Mike Haller)
  • Death And The Single Girl by Elliot Lewis (Fred Bennett)
  • Trace by Warren Murphy (Devlin "Trace" Tracy)
1985

vítěz

  • Ceiling of Hell by Warren Murphy

nominace

  • Squeeze Play by Paul Benjamin
  • San Quentin by Jack Lynch
  • Trace and 47 Miles of Rope by Warren Murphy
  • The Man Who Risked His Partner by Reed Stephens
1986

vítěz

  • Poverty Bay by Earl Emerson (Thomas Black)

nominace

  • The Rainy City by Earl Emerson (Thomas Black)
  • The Kill by Douglas Heyes
  • Trace: Pigs Get Fat by Warren Murphy (Devlin "Trace" Tracy)
  • Blue Heron by Philip Ross
1987

vítěz

  • Rob Kantner
  • The Back Door Man by Rob Kantner (Ben Perkins)

nominace

  • T. J. MacGregor
  • Dark Fields by T.J. MacGregor
  • Melting Point by Kenn Davis
  • Nervous Laughter by Earl Emerson (Thomas Black)
  • Trace: Too Old a Cat by Warren Murphy (Devlin "Trace" Tracy)
1988

vítěz

  • Wild Night by L.J. Washburn

nominace

  • Robert Crais
  • The Monkey's Raincoat by Robert Crais (Elvis Cole)
  • Snake Eyes by Gaylord Dold (Mitch Roberts)
  • Recount by David Everson (Robert Miles)
  • Madelaine by Joseph Louis
1989

vítěz

nominace

  • The Last Private Eye by John Birkett
  • Bonepile by Gaylord Dold (Mitch Roberts)
  • Rebound by David Everson (Robert Miles)
  • The Crystal Blue Persuasion by W. R. Philbrick
1990

vítěz

  • Rob Kantner
  • Hell's Only Half Full by Rob Kantner (Ben Perkins)

nominace

  • Muscle And Blood by Gaylord Dold (Mitch Roberts)
  • Behind The Fac by Richard Hilary
  • Tough Enough by W. R. Philbrick
  • A Collector Of Photographs by Deborah Valentine
1991

vítěz

  • Rafferty: Fatal Sisters by W. Glenn Duncan (Rafferty)

nominace

  • Rob Kantner
  • Made in Detroit by Rob Kantner (Ben Perkins)
  • Bimbo Heaven by Marvin Albert
  • The Blue Room by Monroe Thompson
  • The Queen's Mare by John Birkett
1992

vítěz

nominace

  • Kay Hooper
  • Rob Kantner
  • House of Cards by Kay Hooper
  • The Thousand Yard Stare by Rob Kantner (Ben Perkins)
  • Black Light by Daniel Hearn
1993

vítěz

  • The Last Tango of Delores Delgado by Marele Day (Claudia Valentine)

nominace

  • Lay It on the Line by Catherine Dain (Freddie O'Neal)
  • Dirty Money by Mark Davis
  • The Brutal Ballet by Wayne D. Dundee (Joe Hannibal)
1994

vítěz

nominace

  • Ed Gorman
  • Shadow Games by Edward Gorman
  • The Half-hearted Detective by Milton Bass
  • A Minyon For The Dead by Richard Fliegel
  • Torchtown Boogie by Steven Womack (Harry James Denton)
1995

vítěz

  • Served Cold by Ed Goldberg (Lenny Schneider)

nominace

  • Double Plot by Leo Axler
  • Lament For A Dead Cowboy by Catherine Dain (Freddie O'Neal)
  • Dead Ahead by Bridget Mckenna (Caley Burke)
  • Deadly Devotion by Patricia Wallace
1996

vítěz

  • Native Angels by William Jaspersohn (Peter Boone)

nominace

  • Shelley Singer
  • Interview With Mattie by Shelley Singer (Barrett Lake)
  • Charged With Guilt by Gloria White (Ronnie Ventana)
  • Way Past Dead by Steven Womack (Harry James Denton)
  • Zero Tolerance by J.D. Knight
1997

vítěz

nominace

  • Chain Of Fools, by Steven Womack (Harry James Denton)
  • Natural Death by Ruthe Fury (Fran Kirk)
1998

vítěz

nominace

  • Harlan Coben
  • Back Spin by Harlan Coben (Myron Bolitar)
  • A Whisper Of Rage by Tim Hemlin (Neil Marshall)
  • Father Forgive Me by Randye Lordon (Sydney Sloane)
  • Sunset And Santiago by Gloria White (Ronnie Ventana)
1999

vítěz

  • Murder Manual by Steve Womack (Harry James Denton)

nominace

  • Phillip DePoy
  • Laura Lippman
  • Too Easy by Philip Depoy (Flap Tucker)
  • Butcher's Hill by Laura Lippman (Tess Monaghan)
  • The Widower's Two-Step by Rick Riordan (Tres Navarre)
  • Death In A City Of Mystics by Janice Steinberg
2000

vítěz

nominace

  • Sinclair Browning
  • The Last Song Dogs by Sinclair Browning (Trade Ellis)
  • Deadbeat by Leo Atkins (Connor Gibbs)
  • Fulton County Blues by Ruth Birmingham (Sunny Childs)
  • Steel City Confessions by Thomas Lipinski (Carroll Dorsey)
2001

vítěz

  • Death In The Steel City by Thomas Lipinski (Carroll Dorsey)

nominace

  • Sinclair Browning
  • Max Allan Collins
  • Katy Munger
  • The Sporting Club by Sinclair Browning (Trade Ellis)
  • The Hindenburg Murders by Max Allan Collins (Leslie Charteris, P.I.?)
  • Bad To The Bone by Katy Munger (Casey Jones)
  • Dirty Money by Steven Womack (Harry James Denton)
  • The Blazing Tree by Mary Jo Adamson (Michael Merrick)
2002

vítěz

  • Archangel Protocol by Lyda Morehouse (Dierdre McMannus)

nominace

  • Janet LaPierre
  • Keepers by Janet Lapierre (Patience and Verity Mackellar)
  • Ancient Enemy by Robert Westbrook (Howard Moon Deer )
2003

vítěz

  • The Poisoned Rose by D. Daniel Judson (Declan "Mac" MacManus)

nominace

  • Max Allan Collins
  • P. J. Parrish
  • The Lusitania Murders by Max Allan Collins (S.S. Van Dine, P.I. -- yeah, right)
  • Paint It Black by P.J. Parrish (Louis Kincaid)
  • Cash Out by Paul Boray (John "Tomb" Tomei)
  • Juicy Watusi by Richard Helms (Pat Gallegher)
2004

vítěz

  • Cold Quarry by Andy Straka (Frank Pavlicek)

nominace

  • P. J. Parrish
  • Thicker Than Water by PJ Parrish (Louis Kincaid)
  • Wet Debt by Richard Helms (Pat Gallegher)
  • Dragonfly Bones by David Cole (Laura Winslow)
2005

vítěz

  • Fade To Blonde by Max Phillips (construction worker Ray Corson)

nominace

  • Parrish, P. J. - Ostrov mrtvých
  • Max Allan Collins
  • The London Blitz Murders by Max Allan Collins (amateur sleuth Agatha Christie)
  • Call The Devil by His Oldest Name by Sallie Bissell (Assistant D.A.Cherokee Mary Crow)
  • Shadow Of The Dahlia by Jack Bludis (Rick Page)
2006

vítěz

  • The James Deans by Reed Farrell Coleman (Moe Prager)

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

  • Shot Girl by Karen Olson (Annie Seymour)
  • The Stolen by Jason Pinter (Henry Parker)
  • The Black Hand by Will Thomas (Cyrus Barker and Thomas Llewelyn)
  • The Evil That Men Do by Dave White (Jackson Donne)
2010

vítěz

  • Sinner's Ball by Ira Berkowitz (Jackson Steeg)

nominace

  • Raymond Benson
  • Rick Mofina
  • Dark Side of the Morgue by Raymond Benson (Spike)
  • Vengeance Road by Rick Mofina (Jack Gannon)
  • Red Blooded Murder by Laura Caldwell (Izzy McNeil)
  • Body Blows by Marc Strange (Joe Grundy)
2011

vítěz

  • Asia Hand by Christopher G. Moore (Vincent Calvino)

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

nominace

2015

vítěz

  • Moonlight Weeps by Vincent Zandri (Dick Moonlight)

nominace

  • Kris Nelscott
  • Street Justice by Kris Nelscott (Smokey Dalton)
  • The Detective and the Pipe Girl by Michael Craven (John Darvelle)
  • Beauty with a Bomb by M.C. Grant (Dixie Flynn)
  • Critical Damage by Robert K. Lewis (Mark Mallen)
2016

vítěz

  • Circling the Runway by J.L. Abramo (Jake Diamond)

nominace

  • O´Neil De Noux
  • The Long Cold by O'Neil De Noux (Dino LaStanza)
  • Split to Splinters by Max Everhart (Eli Sharpe)
  • The Man in the Window by Dana King (Nick Forte)
  • Red Desert by Clive Rosengren (Eddie Collins)
2017

vítěz

  • The Perplexing Theft of the Jewel in the Crown by Vaseem Khan (Baby Ganesh Agency)

nominace

  • O´Neil De Noux
  • A. A. Fair
  • Hold Me, Babe by O'Neil De Noux (Lucien Caye)
  • The Knife Slipped by Erle Stanley Gardner (Bertha Cool & Donald Lam)
  • My Bad by Manuel Ramos (Gus Corral)
  • The Detective and the Chinese High-Fin by Michael Craven (John Darvelle)
2018

vítěz

  • Lights Out Summer by Rich Zahradnik (Coleridge Taylor)

nominace

  • Terence Faherty
  • Play a Cold Hand by Terence Faherty (Scott Elliott)
  • The Strange Disappearance of a Bollywood Star by Vaseem Khan (The Baby Ganesh Agency)
  • Dames Fight Harder by M. Ruth Myers (Maggie Sullivan)
  • The Painted Gun by Bradley Spinelli (David "Itchy" Crane)
2019

vítěz

  • The Questionable Behavior of Dahlia Moss by Max Wirestone (Dahlia Moss)

nominace

  • Paul Kemprecos
  • Shark Bait by Paul Kemprecos (Aristotle “Soc” Socarides)
  • She Talks to Angels by James D. F. Hannah (Henry Malone)
  • No Quarter by John Jantunen (Deacon Riis)
  • Second Story Man by Charles Salzberg (Charlie Floyd)
2020

vítěz

  • Behind the Wall of Sleep by James DF Hannah (author)

nominace

  • The Skin Game by JD Allen (Midnight Ink)
  • Paid in Spades by Richard Helms (Clay Stafford Books)
  • Ration of Lies by M. Ruth Myers (author)
  • The Bird Boys by Lisa Sandlin (Cinco Puntos Press)
2021

vítěz

  • BRITTLE KARMA, Richard Helms

nominace

  • FAREWELL LAS VEGAS, Grant Bywaters
  • ALL KINDS OF UGLY, Ralph Dennis
  • REMEMBER MY FACE, John Lantigua
  • DAMAGED GOODS, Debbie Mack
2022

vítěz

  • Every City Is Every Other City by John McFetridge (Gord Stewart)

nominace

  • The Burden Of Innocence by John Nardizzi (Ray Infantino)
  • Angels In The Wind by Manuel Ramos (Gus Corral)
  • Frog in a Bucket by Clive Rosengren (Eddie Collins)
  • An Empty Grave by Andrew Welsh-Huggins (Andy Hayes)
2023

vítěz

  • Dead-Bang Fall by J.R. Sanders (Nate Ross)

nominace

  • Max Allan Collins
  • Quarry’s Blood by Max Allan Collins (Quarry)
  • DoubleBlind by Libby Fischer Hellmann (Georgia Davis)
  • Canary in a Coal Mine by Charles Salzberg (Pete Fortunato)
  • Hush Hush by Gabriel Valjan (Shane Cleary)