ocenění » Shamus » Nejlepší román

Shamus

Shamus Award

WWW stránky ocenění: Shamus Award

Cenu Shamus udílí Private Eye Writers of America (PWA,založil roku 1981 Robert J. Randisi) od roku 1982 na Boucherconech, které se konají jednou za rok. Cenu mohou získat pouze autoři (díla), kde vystupují soukromí detektivové (tedy nikoliv detektivky s policisty či jinými státními zaměstnanci).

Nejlepší román

originální název: BEST P.I. NOVEL

1994

vítěz

nominace

  • Jeremiah Healy
  • Marcia Muller
  • James Sallis
  • Foursome by Jeremiah Healy (John Francis Cuddy)
  • Wolf In The Shadows by Marcia Muller (Sharon McCone)
  • Moth by James Sallis (Lew Griffin)
  • The Lies That Bind by Judith Van Gieson (Neil Hamel)
1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

  • S. J. Rozan
  • Concourse by S.J. Rozan (Lydia Chin and Bill Smith)

nominace

1997

vítěz

nominace

  • Max Allan Collins
  • Stephen Greenleaf
  • Jeremiah Healy
  • Bill Pronzini
  • Damned in Paradise by Max Allan Collins (Nate Heller)
  • Flesh Wounds, by Stephen Greenleaf (John Marshall Tanner)
  • Invasion Of Privacy, by Jeremiah Healy (John Francis Cuddy)
  • Sentinels, by Bill Pronzini (Nameless)
  • When Wallflowers Die, by Sandra West Prowell (Phoebe Siegal)
1998

vítěz

nominace

1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

  • Don Winslow
  • California Fire And Life by Don Winslow (Jack Wade)

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

  • While I Disappear by Ed Wright (John Ray Horn)

nominace

  • Robert Ferrigno
  • The Wakeup by Robert Ferrigno (Frank Thorpe)
  • After The Rain by Chuck Logan (Phil Broker)
  • Choke Point by James Mitchell (Roscoe Brinker)
  • Fade To Clear by Leonard Chang (Allen Choice)
2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

  • Marcia Muller
  • Kris Nelscott
  • Vanishing Point by Marcia Muller (Sharon McCone)
  • Days of Rage by Kris Nelscott (Smokey Dalton)
  • The Darkest Place by Daniel Judson (Reggie Clay)
  • The Do-Re-Me by Ken Kuhlken (Clifford and Tom Hickey)
2008

vítěz

  • Soul Patch by Reed Farrel Coleman (Moe Prager)

nominace

  • Michael Koryta
  • A Welcome Grave by Michael Koryta (Lincoln Perry)
  • Head Games by Thomas B. Cavanagh (Mike Garrity)
  • The Color of Blood by Declan Hughes (Ed Loy)
  • A Killer's Kiss by William Lashner (Victor Carl)
2016

vítěz

  • Brutality by Ingrid Thofts (Fina Ludlow)

nominace

2017

vítěz

  • Where It Hurts by Reed Farrel Coleman (Gus Murphy)

nominace

  • Lindsey Davis
  • Timothy Hallinan
  • The Graveyard of the Hesperides by Lindsey Davis (Flavia Albia)
  • Fields Where They Lay by Timothy Hallinan (Junior Bender)
  • With 6 You Get Wally by Al Lamanda (John Bekker)
  • The Stardom Affair by Robert S. Levinson (Gulliver & Marriner)
2018

vítěz

nominace

  • Grafton, Sue - Y… jako Ypsilon   100% / 1
  • Dark Water by Parker Bilal (Makana)
  • Blood Truth by Matt Coyle (Rick Cahill)
  • Monument Road by Michael Wiley (Franky Dask)
2019

vítěz

nominace

  • Sujata Massey
  • John Straley
  • The Widows of Malabar Hill by Sujata Massey (Perveen Mistry)
  • Baby’s First Felony by John Straley (Cecil Younger)
  • Cut You Down by Sam Wiebe (Dave Wakeland)
  • Wrong Light by Matt Coyle (Rick Cahill)
2020

vítěz

  • Lost Tomorrows by Matt Coyle (Oceanview)

nominace

  • The Tower of Songs by Casey Barrett (Kensington)
  • The Shallows by Matt Goldman (Forge)
  • Below the Line by Howard Michael Gould (Dutton)
  • The Cold Way Home by Julia Keller (Minotaur)
2021

vítěz

  • BLIND VIGIL, Matt Coyle

nominace

  • Max Allan Collins
  • Joseph Finder
  • DO NO HARM, Max Allan Collins
  • HOUSE ON FIRE, Joseph Finder
  • AND NOW SHE’S GONE, Rachel Howzell Hall
  • WHAT YOU DON’T SEE, Tracy Clark
2022

vítěz

  • S. J. Rozan
  • Family Business by S. J. Rozan (Lydia Chin/Bill Smith)

nominace

  • Runner by Tracy Clark (Cass Raines)
  • Last Redemption by Matt Coyle (Rick Cahill)
  • Pay Or Play by Howard Michael Gould (Charlie Waldo)
  • Head Case by Michael Wiley (Sam Kelson)
2023

vítěz

  • The Wheel of Doll by Jonathan Ames (Happy Doll)

nominace

  • Max Allan Collins
  • Joe Ide
  • The Big Bundle by Max Allan Collins (Nate Heller)
  • The Goodbye Coast by Joe Ide (Philip Marlowe)
  • Holmes Coming by Kenneth Johnson (Sherlock Holmes)
  • The Blackmail by M. Ravenel (Tootsie Carter)