ocenění » Agatha » 2004

Agatha

WWW stránky ocenění: Agatha

Uděluje se od roku 1989 za tradiční romány a povídky „old school“, které jsou psané ve stylu Agathy Christie (žádné přehnané násilí, žádný explicitní sex, děj musí mít logické vyústění). Společnost Malice Domestic, která cenu udílí je složena ze 7 lidí, kteří jsou zvoleni každý rok po udílení cen, je mezi nimi vždy zástupce autorů, fanoušků, kritiků atd.

další rok - 2005předchozí rok - 2003

2004

ročník: 16

Cena Poirot

vítěz

  • Ruth Cavin & Thomas Dunne
Cena za celoživotní dílo

vítěz

  • Marian Babson
Nejlepší literárně-teoretická práce

vítěz

  • Elizabeth Peters
  • Amelia Peabody's Egypt: A Compendium, edited by Elizabeth Peters and Kristen Whitbread; designed by Dennis Forbes (William Morrow & Company)

nominace

  • Dick Francis Companion by Jean Swanson and Dean James (Berkley Prime Crime)
  • Mystery Women: An Encyclopedia of Leading Women Characters in Mystery Fiction, Vol. 3 (parts 1 & 2) by Colleen A. Barnett (Poisoned Pen Press)
  • A Second Helping of Murder: More Diabolically Delicious Recipes from Contemporary Mystery Writers, edited by Jo Grossman and Robert Weibezahl (Poisoned Pen Press)
  • Atomic Renaissance: Women Mystery Writers of the 1940s and 1950s by Jeffrey Marks (Delphi Books)
Nejlepší povídka

vítěz

  • "No Man's Land" by Elizabeth Foxwell, Blood On Their Hands (Berkley Prime Crime)

nominace

  • Rhys Bowen
  • Marcia Talley
  • "Doppelganger" by Rhys Bowen, Blood On Their Hands (Berkley Prime Crime)
  • "Safety First" by Marcia Talley, Blood On Their Hands (Berkley Prime Crime)
  • "Red Meat" by Elaine Viets, Blood On Their Hands (Berkley Prime Crime)
  • "Sex and Bingo" by Elaine Viets, High Stakes (Signet)
Nejlepší román

vítěz

nominace

  • Margaret B. Maron
  • Margaret Maron, Last Lessons of Summer
  • Donna Andrews, Crouching Buzzard, Leaping Loon
  • Jerrilyn Farmer, Mumbo Gumbo
  • Rochelle Krich, Dream House (Ballantine Books)
  • Elaine Viets, Shop till You Drop
Nejlepší román pro děti/mládež

vítěz

  • The 7th Knot by Kathleen Karr (Marshall Cavendish)

nominace

  • The Secret of the Equestrian Park by Gay Toltl Kinman (Amber Quill Press)
  • Gangsters at the Grand Atlantic by Sarah Masters Buckey (Pleasant Company)
  • Danger, Dynamite! by Anne Capeci (Peachtree Publishers)
  • Ghost Light on Graveyard Shoal by Elizabeth McDavid Jones (Pleasant Company)
Románová prvotina

vítěz

  • Maisie Dobbs by Jacqueline Winspear (Soho Press Inc.)

nominace

  • Dealing in Murder by Elaine Flinn (Avon Books)
  • Haunted Ground by Erin Hart (Scribner)
  • Take the Bait by S.W. Hubbard (Pocket)
  • Alpine for You by Maddy Hunter (Pocket)
  • Murder Off Mike by Joyce Krieg (St. Martin's Minotaur)
  • O Artful Death by Sarah Stewart Taylor (St. Martin's Minotaur)