ocenění » Agatha » 2021

Agatha

WWW stránky ocenění: Agatha

Uděluje se od roku 1989 za tradiční romány a povídky „old school“, které jsou psané ve stylu Agathy Christie (žádné přehnané násilí, žádný explicitní sex, děj musí mít logické vyústění). Společnost Malice Domestic, která cenu udílí je složena ze 7 lidí, kteří jsou zvoleni každý rok po udílení cen, je mezi nimi vždy zástupce autorů, fanoušků, kritiků atd.

předchozí rok - 2020

2021

ročník: 33

Nejlepší historický detektivní román

vítěz

  • Rhys Bowen
  • The Last Mrs. Summers by Rhys Bowen (Berkeley)

nominace

  • The Fate of a Flapper by Susanna Calkins (Griffin)
  • A Lady's Guide to Mischief and Murder by Dianne Freeman (Kensington)
  • Taken Too Soon by Edith Maxwell (Beyond the Page Publishing)
  • The Turning Tide by Catriona McPherson (Quercus)
Nejlepší literárně-teoretická práce

vítěz

  • Phantom Lady: Hollywood Producer Joan Harrison, the Forgotten Woman Behind Hitchcock by Christina Lane (Chicago Review Press)

nominace

  • Martin Edwards
  • Howdunit: A Masterclass in Crime Writing by Members of the Detection Club by Martin Edwards (Collins Crime Club)
  • Sometimes You Have to Lie: The Life and Times of Louise Fitzhugh, Renegade Author of Harriet the Spy by Leslie Brody (Seal Press)
  • American Sherlock: Murder, Forensics, and the Birth of American CSI by Kate Winkler Dawson (G. P. Putnam)
  • H. R. F. Keating: A Life of Crime by Sheila Mitchell (Level Best Books)
Nejlepší povídka

vítěz

  • Dear Emily Etiquette" by Barb Goffman (Ellery Queen Mystery Magazine Sep/Oct)

nominace

  • The Red Herrings at Killington Inn" by Shawn Reilly Simmons Masthead: Best New England Crime Stories (Level Best Books)
  • "The Boy Detective & The Summer of ‘74" by Art Taylor (Alfred Hitchcock Mystery Magazine Jan/Feb)
  • "Elysian Fields" by Gabriel Valjan California Schemin’: The 2020 Bouchercon Anthology (Wildside Press)
  • "The 25 Year Engagement" by James Ziskin In League with Sherlock Holmes: Stories Inspired by the Sherlock Holmes Canon (Pegasus Crime)
Nejlepší román

vítěz

  • Louise Penny
  • All the Devils are Here by Louise Penny (Minotaur)

nominace

  • Gift of the Magpie by Donna Andrews (Minotaur)
  • Murder in the Bayou Boneyard by Ellen Byron (Crooked Lane Books)
  • From Beer to Eternity by Sherry Harris (Kensington)
  • The Lucky One by Lori Rader-Day (William Morrow)
Nejlepší román pro děti/mládež

vítěz

  • Holly Hernandez and the Death of Disco by Richard Narvaez (Piñata Books)

nominace

  • Midnight at the Barclay Hotel by Fleur Bradley (Viking Books for Young Readers)
  • Premeditated Myrtle by Elizabeth C. Bunce (Algonquin Young Readers)
  • Saltwater Secrets by Cindy Callaghan (Aladdin)
  • From the Desk of Zoe Washington by Janae Marks (Katherine Teagen Books)
Románová prvotina

vítěz

  • Murder at the Mena House by Erica Ruth Neubauer (Kensington)

nominace

  • A Spell for Trouble by Esme Addison (Crooked Lane Books)
  • Winter Witness by Tina deBellegarde (Level Best Books)
  • Derailed by Mary Keliikoa (Epicenter Press, Inc.)
  • Murder Most Sweet by Laura Jensen Walker (Crooked Lane Books)