ocenění » Anthony » Nejlepší román

Anthony

WWW stránky ocenění: Anthony

Ceny Anthony jsou literární ceny udělované každoročně od roku 1986 na Bouchercon World Mystery Convention. Ceny jsou pojmenovány po Anthony Boucherovi (1911 – 1968), jednom ze zakladatelů společenství autorů detektivních románů Ameriky (Mystery Writers of America.) Ceny Anthony jsou považovány za jedny z nejprestižnějších cen v tomto literárním žánru.

Nejlepší román

originální název: Best Novel

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

  • Tony Hillerman
  • Skinwalkers - Tony Hillerman [Harper & Row] (1st pub Nov'86)

nominace

  • Aaron Elkins
  • Elizabeth Peters
  • Nancy Pickard
  • Old Bones - Aaron Elkins [Mysterious]
  • Trojan Gold - Elizabeth Peters [Atheneum]
  • Marriage Is Murder - Nancy Pickard [Scribner]
  • A Trouble Of Fools - Linda Barnes [St. Martin's]
1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

  • The Sirens Sang Of Murder - Sarah Caudwell [Delacorte]

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

  • Susan Dunlap
  • J. A. Jance
  • Nancy Pickard
  • Marilyn Wallace
  • Rogue Wave – Susan Dunlap [Villard]
  • Hour Of The Hunter – J.A. Jance [Morrow]
  • I.O.U. – Nancy Pickard [Pocket]
  • A Single Stone – Marilyn Wallace [Doubleday]
  • Love Nor Money – Linda Grant [Scribner]
1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

  • Marcia Muller
  • Wolf In The Shadows – Marcia Muller [Mysterious]

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

  • Under The Beetle’s Cellar – Mary Willis Walker [Doubleday]

nominace

1997

vítěz

nominace

1998

vítěz

  • S. J. Rozan
  • No Colder Place – S.J. Rozan [St. Martin’s]

nominace

1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

nominace

2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

  • Steve Hamilton
  • George P. Pelecanos
  • S. J. Rozan
  • North Of Nowhere – Steve Hamilton [St. Martin’s Minotaur]
  • Hell To Pay – George P. Pelecanos [Little, Brown]
  • Winter And Night – S.J. Rozan [St. Martin’s Minotaur]
  • Murder In The Sentier – Cara Black [Soho]
2004

vítěz

  • Laura Lippman
  • Every Secret Thing – Laura Lippman [William Morrow; Orion, UK]

nominace

2005

vítěz

  • Blood Hollow – William Kent Krueger [Atria]

nominace

2006

vítěz

  • Mercy Falls – William Kent Krueger [Atria]

nominace

2007

vítěz

nominace

  • Jan Burke
  • Denise Mina
  • Nancy Pickard
  • Kidnapped – Jan Burke [Simon & Schuster]
  • The Dead Hour – Denise Mina [Little, Brown and Co]
  • The Virgin Of Small Plains – Nancy Pickard [Ballantine]
  • All Mortal Flesh – Julia Spencer-Fleming [St. Martins]
2008

vítěz

  • Laura Lippman
  • What The Dead Know – Laura Lippman [William Morrow]

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

  • Connelly, Michael - Pád   94% / 8
  • Megan Abbott
  • The End of Everything – Megan Abbott [Reagan Arthur/Little, Brown]
  • Hurt Machine – Reed Farrel Coleman [Tyrus]
  • One Was a Soldier – Julia Spencer-Fleming [Thomas Dunne/Minotaur]
2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

  • Ordinary Grace - William Kent Krueger [Atria]

nominace

2015

vítěz

nominace

2016

vítěz

  • The Killing Kind – Chris Holm [Mulholland]

nominace

2017

vítěz

nominace

  • Laura Lippman
  • Megan Abbott
  • Wilde Lake – Laura Lippman [William Morrow]
  • You Will Know Me – Megan Abbott [Little, Brown]
  • Where It Hurts – Reed Farrel Coleman [G.P. Putnam’s Sons]
  • Red Right Hand – Chris Holm [Mulholland]
2018

vítěz

  • Bluebird, Bluebird – Attica Locke [Mulholland]

nominace