ocenění » Anthony » Nejlepší románová prvotina

Anthony

WWW stránky ocenění: Anthony

Ceny Anthony jsou literární ceny udělované každoročně od roku 1986 na Bouchercon World Mystery Convention. Ceny jsou pojmenovány po Anthony Boucherovi (1911 – 1968), jednom ze zakladatelů společenství autorů detektivních románů Ameriky (Mystery Writers of America.) Ceny Anthony jsou považovány za jedny z nejprestižnějších cen v tomto literárním žánru.

Nejlepší románová prvotina

originální název: Best First Novel

1986

vítěz

nominace

  • Dick Lochte
  • Andrew Vachss
  • Sleeping Dog - Dick Lochte [Arbor House]
  • Flood - Andrew Vachss [Donald I. Fine]
  • Doubting Thomas - Robert Reeves [Crown]
  • The Gemini Man - Susan Kelly [Walker]
1987

vítěz

nominace

  • Joan Hess
  • Faye Kellerman
  • Strangled Prose - Joan Hess [St. Martin's]
  • The Ritual Bath - Faye Kellerman [Arbor House]
  • Floater - Joseph Koenig [Mysterious]
  • Dead Air - Mike Lupica [Villard]
1988

vítěz

  • Caught Dead In Philadelphia - Gillian Roberts [Scribner]

nominace

  • Mary Monika Pulver - Kuhfeld
  • Murder at the War: A Modern-Day Mystery With a Medieval Setting - Mary Monica Pulver [St. Martin's]
  • An Infinite Number Of Monkeys - Les Roberts [St. Martin's]
  • Death on the Rocks - Michael Allegretto [Scribner]
  • The House Of Blue Lights - Robert J. Bowman [St. Martin's]
1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

  • Katwalk - Karen Kijewski [St. Martin's]

nominace

  • Melodie Johnson Howe
  • The Mother Shadow - Melodie Johnson Howe [Viking]
  • The Mark Twain Murders - Edith Skom [Council Oak]
  • The Last Billable Hour - Susan Wolfe [St. Martin's]
  • Grime And Punishment - Jill Churchill [Bantam]
1991

vítěz

nominace

  • Catering to Nobody - Diane Mott Davidson [St. Martin's]
  • Kindred Crimes - Janet Dawson
  • Where's Mommy Now? - Rochelle Krich [Pinnacle]
  • Grave Undertaking - James McCahery [Knightsbridge]
1992

vítěz

  • Murder On The Iditarod Trail – Sue Henry [Atlantic]

nominace

  • Carpool – Mary Cahill [Random House]
  • A Relative Stranger – Margaret Lucke [St. Martin’s]
  • The Bulrush Murders – Rebecca Rothenberg [Carroll & Graf]
  • The Chocolate Box – Leslie Watts [General]
  • Murder On The Run – Gloria White [Dell]
1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

  • Track Of The Cat – Nevada Barr [G.P. Putnam]

nominace

1995

vítěz

nominace

  • Lehane, Dennis - Černá nenávist   93% / 10
  • Rowland, Laura Joh - Šinjú   65% / 4
  • Carol O'Connell
  • Mallory’s Oracle – Carol O’Connell [Hutchinson/Putnam]
  • Snow Falling on Cedars – David Guterson [Bloomsbury]
  • Cuckoo – Alex Keegan [Headline]
  • Every Breath You Take – Michelle Spring [Orion/Pocket]
  • Big Town – Doug J. Swanson [HarperCollins]
  • Death of a Blue Lantern – Christopher West [Collins]
1996

vítěz

  • Death In Bloodhound Red – Virginia Lanier [Pineapple]

nominace

  • The Innocents – Richard Barre [Walker]
  • Who In Hell Is Wanda Fuca? – G.M. Ford [Walker]
  • Hammurabi’s Code – Charles Kenney [Scribner]
  • Murder In Scorpio – Martha C. Lawrence [St. Martin’s]
1997

vítěz

  • Dale Furutani
  • Death in Little Tokyo – Dale Furutani [St Martins]
  • Somebody Else’s Child – Terris McMahan Grimes [Onyx]

nominace

  • Tularosa – Michael McGarrity [W W Norton]
  • A Test of Wills – Charles Todd [St Martin’s]
  • A Brother’s Blood – Michael C. White [HarperCollins]
1998

vítěz

nominace

1999

vítěz

  • Iron Lake - William Kent Krueger [Pocket]

nominace

  • Steve Hamilton
  • A Cold Day In Paradise - Steve Hamilton [Dunne]
  • Sympathy For The Devil - Jerrilyn Farmer [Avon]
  • Tiger's Palette - Jacqueline Fiedler [Pocket]
  • Eleven Days - Donald Harstad [Doubleday]
2000

vítěz

  • Murder, With Peacocks - Donna Andrews [St. Martin's]

nominace

  • Kris Neri
  • Revenge Of The Gypsy Queen - Kris Neri
  • Murder In The Marais - Cara Black
  • Circles Of Confusion - April Henry
  • Inner City Blues - Paula Woods
2001

vítěz

nominace

  • Booth, Stephen - Černý pes   63% / 3
  • David Liss
  • A Conspiracy Of Paper – David Liss [Random House]
  • The Ice Harvest – Scott Phillips [Ballantine]
  • Street Level – Bob Truluck [St. Martin’s Minotaur]
  • Run – Douglas E. Winter [Knopf]
2002

vítěz

nominace

  • Denise Hamilton
  • The Jasmine Trade – Denise Hamilton [Scribner]
  • Third Person Singular – K.J. Erickson [St. Martin’s Minotaur]
  • Austin City Blue – Jan Grape [Five Star]
  • A Witness Above – Andy Straka [Signet]
2003

vítěz

  • In The Bleak Midwinter – Julia Spencer-Fleming [St. Martin’s Minotaur]

nominace

2004

vítěz

nominace

  • Haunted Ground – Erin Hart [Simon & Schuster, UK; Scribner]
  • Death Of A Nationalist – Rebecca Pawel [Soho]
  • Wiley’s Lament – Lono Waiwaiole [St. Martin’s Minotaur]
  • Maisie Dobbs – Jacqueline Winspear [Soho; John Murray, UK]
2005

vítěz

  • Dating Dead Men – Harley Jane Kozak [Doubleday]

nominace

2006

vítěz

  • Tilt-A-Whirl – Chris Grabenstein [Carroll & Graf]

nominace

  • Freeman, Brian - Zkaženost
  • Megan Abbott
  • Die A Little – Megan Abbot [Simon & Schuster]
  • The Baby Game – Randall Hicks [Wordslinger Press]
  • Officer Down – Theresa Schwegel [St. Martin’s Minotaur]
2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

  • A Bad Day For Sorry – Sophie Littlefield [Minotaur Books]

nominace

2011

vítěz

  • Damage Done – Hilary Davidson [Forge Books]

nominace

2012

vítěz

  • Learning to Swim – Sara J. Henry [Crown]

nominace

2013

vítěz

nominace

  • Laukkanen, Owen - Profesionálové   85% / 2
  • Don’t Ever Get Old – Daniel Friedman [Thomas Dunne]
  • The 500 – Matthew Quirk [Reagan Arthur]
  • Black Fridays – Michael Sears [Putnam]
2014

vítěz

  • Yesterday’s Echo - Matt Coyle [Oceanview]

nominace

2015

vítěz

  • The Black Hour - Lori Rader-Day [Seventh Street]

nominace

  • Blessed Are the Dead - Kristi Belcamino [Witness Impulse]
  • Ice Shear - M.P. Cooley [William Morrow]
  • Invisible City - Julia Dahl [Minotaur]
  • The Life We Bury - Allen Eskens [Seventh Street]
2016

vítěz

  • Past Crimes – Glen Erik Hamilton [William Morrow]

nominace

  • Concrete Angel – Patricia Abbott [Polis]
  • New Yorked – Rob Hart [Polis]
  • Bull Mountain – Brian Panowich [G.P. Putnam’s Sons/Head of Zeus]
  • On the Road with Del & Louise – Art Taylor [Henery]
2017

vítěz

nominace

  • Dodgers – Bill Beverly [Crown]
  • Decanting a Murder – Nadine Nettmann [Midnight Ink]
  • Design for Dying – Renee Patrick [Forge]
  • The Drifter – Nicholas Petrie [G.P. Putnam’s Sons]
2018

vítěz

  • Hollywood Homicide– Kellye Garrett [Midnight Ink]

nominace