ocenění » Anthony » Nejlepší původní brožované vydání

Anthony

WWW stránky ocenění: Anthony

Ceny Anthony jsou literární ceny udělované každoročně od roku 1986 na Bouchercon World Mystery Convention. Ceny jsou pojmenovány po Anthony Boucherovi (1911 – 1968), jednom ze zakladatelů společenství autorů detektivních románů Ameriky (Mystery Writers of America.) Ceny Anthony jsou považovány za jedny z nejprestižnějších cen v tomto literárním žánru.

Nejlepší původní brožované vydání

originální název: Best Paperback

1986

vítěz

nominace

  • Murder is Academic - P.M. Carlson [Avon]
  • Poverty Bay - Earl Emerson [Avon]
  • Shattered Moon - Kate Green [Dell]
  • Sleightly Murder - Patrick A. Kelley [Avon]
1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

  • David Handler
  • Sharyn McCrumb
  • Marilyn Wallace
  • The Man Who Died Laughing - David Handler [Bantam]
  • Paying the Piper - Sharyn McCrumb [Ballantine]
  • Primary Target - Marilyn Wallace [Bantam]
  • Murder By Impulse - D.R. Meredith [Ballantine]
  • High Noon at Midnight - Michael Avallone [PaperJacks]
  • Murder Unrenovated - P.M. Carlson [Bantam]
  • A Radical Departure - Lia Matera [Bantam]
1990

vítěz

nominace

  • Keith Peterson
  • Rough Justice - Keith Peterson (Andrew Klavan) [Crimeline]
  • On My Honor - Malacai Black (Barbara D'Amato) [Pinnacle]
  • Murder By Deception - D.R. Meredith [Ballantine]
  • A Collector Of Photographs - Deborah Valentine [Bantam]
1991

vítěz

  • Where’s Mommy Now? – Rochelle Krich [Pinnacle]
  • Grave Undertaking – James McCahery [Knightsbridge]

nominace

  • Jane Haddam
  • Marilyn Wallace
  • Not A Creature Was Stirring – Jane Haddam [Bantam]
  • Sisters In Crime 2 – Marilyn Wallace, ed. [Berkley]
  • Dead In The Scrub – G.J. Oliphant [Fawcett]
1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

  • Somebody Else’s Child – Terris McMahan Grimes [Onyx]

nominace

  • Harlan Coben
  • Fade Away – Harlan Coben [Bantam]
  • The Grass Widow – Teri Holbrook [Bantam]
  • Walking Rain – Susan Wade [Fanfare]
  • Chain of Fools – Steven Womack [Ballantine]
1998

vítěz

  • Big Red Tequila – Rick Riordan [Bantam]

nominace

1999

vítěz

nominace

  • Sujata Massey
  • Zen Attitude - Sujata Massey [Harper]
  • The Widower's Two-Step - Rick Riordan [Bantam]
  • Remedy For Treason - Caroline Roe [Berkley]
  • Murder Manual - Steven Womack [Ballantine]
2000

vítěz

nominace

  • Every Move She Makes - Robin Burcell
  • Lucky Man - Tony Dunbar
  • The Outcast - Jose Latour
  • An Antidote for Avarice - Caroline Roe
2001

vítěz

  • Kate Grilley
  • Death Dances To A Reggae Beat – Kate Grilley [Berkley]

nominace

  • Katy Munger
  • Daniel Stashower
  • Eric Wright
  • Bad To The Bone – Katy Munger [Avon]
  • The Floating Lady Murder – Daniel Stashower [Avon]
  • The Kidnapping Of Rosie Dawn – Eric Wright [Perseverance/John Daniel]
  • Killing Kin – Chassie L. West [Avon)]
  • A Little Death – Laura A. Wilson [Bantam]
2002

vítěz

nominace

  • Jeff Abbott
  • P. J. Parrish
  • Daniel Stashower
  • A Kiss Gone Bad – Jeff Abbott [Onyx]
  • Dead of Winter – P.J. Parrish [Pinnacle]
  • The Houdini Specter – Daniel Stashower [Avon]
  • Dim Sum Dead – Jerrilyn Farmer [Avon]
2003

vítěz

  • Fatal Truth – Robin Burcell [Avon]

nominace

  • Jeff Abbott
  • P. J. Parrish
  • Black Jack Point – Jeff Abbott [NAL/Onyx]
  • Paint It Black – P.J. Parrish [Pinnacle/Kensington]
  • A Killing Sky – Andy Straka [Signet]
  • Six Strokes Under – Roberta Isleib [Berkley Prime Crime]
2004

vítěz

  • Deadly Legacy – Robin Burcell [Avon]

nominace

  • P. J. Parrish
  • Thicker Than Water – P.J. Parrish [Pinnacle]
  • Tough Luck – Jason Starr [Vintage/Black Lizard]
  • Find Me Again – Sylvia Maultash Warsh [Dundurn]
  • Dealing In Murder – Elaine Flinn [Avon]
2005

vítěz

  • Twisted City – Jason Starr [Vintage Crime]

nominace

  • M. J. Rose
  • The Halo Effect – M.J. Rose [Mira]
  • Cold Case – Robin Burcell [Avon]
  • Putt To Death – Roberta Isleib [Berkley]
  • Blue Blood – Susan McBride [Avon]
2006

vítěz

  • The James Deans – Reed Farrel Coleman [Plume]

nominace

2007

vítěz

  • Ashes And Bones – Dana Cameron [Avon]

nominace

  • Victor Gischler
  • Charlie Huston
  • Shotgun Opera – Victor Gischler [Dell]
  • A Dangerous Man – Charlie Huston [Ballantine]
  • 47 Rules Of Highly Effective Bank Robbers – Troy Cook [Capital Crime]
  • The Cleanup – Sean Doolittle [Dell]
  • Baby Shark – Robert Fate [Capital Crime]
  • Snakeskin Shamisen – Naomi Hirahara [Bantam Dell – Delta]
2008

vítěz

nominace

  • Ken Bruen
  • David Corbett
  • Megan Abbott
  • Slide – Ken Bruen and Jason Starr [Hard Case Crime]
  • Blood of Paradise – David Corbett [Ballantine]
  • Queenpin – Megan Abbott [Simon and Schuster]
  • Baby Shark’s Beaumont Blues – Robert Fate [Capital Crime]
2009

vítěz

  • Julie Hyzy
  • State Of The Onion – Julie Hyzy [Berkley]

nominace

  • Max Allan Collins
  • P. J. Parrish
  • The First Quarry – Max Allan Collins [Hard Case Crime]
  • South Of Hell – P.J. Parrish [Pocket Star]
  • Money Shot – Christa Faust [Hard Case Crime]
  • In A Dark Season – Vicki Lane [Dell]
2010

vítěz

  • Starvation Lake – Bryan Gruley [Touchstone]

nominace

2011

vítěz

nominace

  • Frank Tallis
  • Robert Goddard
  • Hank Phillippi Ryan
  • Vienna Secrets – Frank Tallis [Random House]
  • Long Time Coming – Robert Goddard [Bantam]
  • Drive Time – Hank Phillippi Ryan [Mira]
  • The Hanging Tree – Bryan Gruley [Touchstone]
2012

vítěz

  • Julie Hyzy
  • Buffalo West Wing – Julie Hyzy [Berkley Prime Crime/Tekno]

nominace

  • Robert Jackson Bennett
  • Duane Swierczynski
  • Frank Tallis
  • The Company Man – Robert Jackson Bennett [Orbit/Hachette]
  • Fun & Games – Duane Swierczynski [Mulholland]
  • Vienna Twilight – Frank Tallis [Random House]
  • Choke Hold – Christa Faust [Hard Case Crime/Titan]
  • Death of the Mantis – Michael Stanley [HarperCollins]
2013

vítěz

  • Big Maria – Johnny Shaw [Thomas & Mercer]

nominace

  • Joelle Charbonneau
  • Murder for Choir – Joelle Charbonneau [Berkley Prime Crime]
  • And She Was – Alison Gaylin [Harper]
  • Blessed are the Dead – Malla Nunn [Emily Bestler]
  • Whiplash River – Lou Berney [William Morrow]
2014

vítěz

  • As She Left It - Catriona McPherson [Midnight Ink]

nominace

2015

vítěz

  • The Day She Died - Catriona McPherson [Midnight Ink]

nominace

2016

vítěz

  • The Long and Faraway Gone – Lou Berney [William Morrow]

nominace

  • Adrian McKinty
  • Gun Street Girl – Adrian McKinty [Seventh Street/Serpent’s Tail]
  • Little Pretty Things – Lori Rader-Day [Seventh Street]
  • Young Americans – Josh Stallings [Heist]
  • Stone Cold Dead – James W. Ziskin [Seventh Street]
2017

vítěz

  • Heart of Stone – James W. Ziskin [Seventh Street]

nominace

  • Adrian McKinty
  • Rain Dogs – Adrian McKinty [Seventh Street]
  • Shot in Detroit – Patricia Abbott [Polis]
  • Leadfoot – Eric Beetner [280 Steps]
  • Salem’s Cipher – Jess Lourey [Midnight Ink]
  • How to Kill Friends and Implicate People – Jay Stringer [Thomas & Mercer]
2018

vítěz

  • The Day I Died – Lori Rader-Day [William Morrow]

nominace

  • Uncorking a Lie – Nadine Nettmann [Midnight Ink]
  • Bad Boy Boogie – Thomas Pluck [Down & Out Books]
  • What We Reckon – Eryk Pruitt [Polis Books]
  • Cast The First Stone – James W. Ziskin [Seventh Street Books]
2019

vítěz

  • Under a Dark Sky by Lori Rader-Day (William Morrow Paperbacks)

nominace

  • Hollywood Ending by Kellye Garrett (Midnight Ink)
  • If I Die Tonight by Alison Gaylin (William Morrow Paperbacks)
  • Hiroshima Boy by Naomi Hirahara (Prospect Park Books)
  • A Stone’s Throw by James W. Ziskin (Seventh Street Books)
2020

vítěz

  • The Alchemist’s Illusion, by Gigi Pandian (Midnight Ink)

nominace

  • Drowned Under, by Wendall Thomas (Poisoned Pen Press)
  • The Naming Game, by Gabriel Valjan (Winter Goose Press)
  • The Unrepentant, by E.A. Aymar (Down & Out Books)
  • Murder Knocks Twice, by Susanna Calkins (Minotaur)
  • The Pearl Dagger, by L.A. Chandlar (Kensington)
  • Scot & Soda, by Catriona McPherson (Midnight Ink)