ocenění » Barry » Románová prvotina

Barry

WWW stránky ocenění: Barry

Barryho cena pojmenována po Barrym Gardnerovi, jednom z nejzapálenějších a nejmilejších vyslanců detektivní fikce, byla poprvé udělena v roce 1997. Vítěz dostává plaketu. Cenu uděluje přední americký magazín orientovaný na fanoušky detektivního žánru s názvem Deadly Pleasures.

Románová prvotina

originální název: Best First Novel

1997

vítěz

  • TEST OF WILLS, Charles Todd

nominace

  • A BROTHER'S BLOOD, Michael C. White
  • A KILLING IN QUAIL COUNTY, Jameson Cole
  • LIE DOWN WITH DOGS, Jan Gleiter
  • WHAT THE DEAF MUTE HEARD by G.D. Gearino
  • FATAL GIFT by H. Michael Frase
1998

vítěz

nominace

1999

vítěz

  • IRON LAKE, William Kent Krueger

nominace

  • Steve Hamilton
  • A COLD DAY IN PARADISE, Steve Hamilton
  • THE DOCTOR DIGS A GRAVE, Robin Hathaway
  • TIDEWATER BLOOD, William Hoffman
  • A LIKENESS IN STONE, J. Wallis Martin
  • BILLY DEAD, Lisa Reardon
  • A CRIMINAL APPEAL, D.R. Schanker
  • THE CONTRARY BLUES, John Billheimer
2000

vítěz

  • MURDER WITH PEACOCKS, Donna Andrews

nominace

  • The Immortal Game, Mark Coggins
  • Lie In The Dark, Dan Fesperman
  • White Sky, Black Ice, Stan Jones
  • Every Trace, Greg Main
2001

vítěz

nominace

2002

vítěz

nominace

  • Slaughter, Karin - Zběsilost   60% / 3
  • THIRD PERSON SINGULAR, K.J. Erickson
  • CHASING THE DEVIL’S TAIL, David Fulmer
  • PERHAPS SHE’LL DIE, M.K. Preston
  • BUBBLES UNBOUND, Sarah Strohmeyer
2003

vítěz

  • Julia Spencer-Fleming, IN THE BLEAK MIDWINTER

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

  • James O. Born
  • WALKING MONEY, James O. Born
  • THE CORONER’S LUNCH, Colin Cotterill
  • SKINNY DIPPING, Claire Matturro
  • SOME DANGER INVOLVED, Will Thomas
  • RELATIVE DANGER, Charles Benoit
2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

  • Levien, David - Mesto slnka
  • THE KIND ONE by Tom Epperson
  • STALKING SUSAN by Julie Kramer
  • A CARRION DEATH by Michael Stanley
  • SWEEPING UP GLASS by Carolyn D. Wall
2010

vítěz

nominace

  • Cantrell, Rebecca - Stopy dymu
  • Josh Bazell, BEAT THE REAPER, Little, Brown
  • Sophie Littlefield, A BAD DAY FOR SORRY, Minotaur
  • Attica Locke, BLACK WATER RISING, Harper
  • Stuart Neville, THE GHOSTS OF BELFAST (THE TWELVE), Soho Crime
2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

  • A KILLING IN THE HILLS by Julia Keller

nominace

2014

vítěz

  • JAPANTOWN, Barry Lancet

nominace

2015

vítěz

nominace

2016

vítěz

  • Ausma Zehanat Khan, THE UNQUIET DEAD

nominace

  • Hawkins, Paula - Dívka ve vlaku   75% / 6
  • John A. Connell, RUINS OF WAR
  • Glen Erik Hamilton, PAST CRIMES
  • Elsa Hart, JADE DRAGON MOUNTAIN
  • Brian Panowich, BULL MOUNTAIN
2017

vítěz

nominace

2018

vítěz

nominace

  • SHE RIDES SHOTGUN, Jordan Harper (Ecco)
  • THE LOST ONES, Sheena Kamal (Morrow)
  • THE IRREGULAR, H. P. Lyle (Quercus)
  • A RISING MAN, Abir Mukherjee (Pegasus)
  • MY ABSOLUTE DARLING, Gabriel Tallent (Riverhead)
2019

vítěz

nominace