série » Kapitán Exner
hodnotilo: 7
90%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Kapitán Exner

Sérii můžete znát i pod názvem:
Michal Exner, Exner

Autoři: Václav Erben

počet dílů v sérii: 17

vyhledávací pomocník:
český název: Google, NKC, Wikipedie CZ

odkazy: 2x [seriál]

Elegance je to hlavní, na čem si Michal Exner zakládá. Za všech okolností je upravený, na sobě mívá nejraději oblek, jeho boty jsou vzorně vyčištěné a jezdí v perfektně udržované mercedesce kabrioletu. Dokonce i z kapsy tmavomodrého pyžama s bílým lemováním vykukují cípky bílého kapesníku. Podobný vztah jako k oblékání má Exner také k jídlu, je totiž skutečný gurmán.

Ve své garsonce, kterou obývá sám, si dokáže připravit skutečné lahůdky (například restované ledvinky). Jeho oblíbené úsloví zní: „To ví jen bůh a svatý Václav.“

Zvláštní vztah má Michal Exner i k ženám, což není u detektivů žádná výjimka. Pokud vybereme několik jeho zahraničních kolegů, skoro žádný nebyl ženatý, ať už to byl Sherlock Holmes, komisař Moulin či Adam Dalglish. Exner nemá ani trvalý vztah, pokud nepočítáme zubařku Gabrielu Steinovou, prolínající se několika knihami. K té se kapitán vrací nejčastěji.

Svým vzhledem a chováním Exner imponuje prakticky každé dívce, kterou při řešení svých případů potká, a v každé knize tak chodí s jinou. Jeho známosti jsou ale krátkodobé a Exner je svým vřelým vztahem k hezkým děvčatům proslulý. Stejně jako Sherlock Holmes měl svého doktora Watsona, má i kapitán Exner pomocníky. Je jím nadporučík Vlček a jeho kolega Beránek.

Oba pomáhají svému šéfovi shromáždit nejrůznější fakta; pověstný je především Beránkův notes, do něhož si vše pečlivě zapisuje. Konečné řešení samozřejmě ale vždy zůstávána Exnerovi: vraha odhaluje sám a často k tomu používá psychologické metody, které občas jeho spolupracovníci příliš neschvalují. Mají totiž pocit, že se Exner zbytečně vystavuje nebezpečí.

In: http://www.televize.cz