série » Hercule Poirot
v Top10 12
hodnotilo: 18
95%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Hercule Poirot

Autoři: Agatha Christie, Sophie Hannah, Charles Osborne

počet dílů v sérii: 52

Série patří do světa: Hercule Poirot

vyhledávací pomocník:
český název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie CZ

odkazy: 1x [web], 2x [info], 1x [seriál]

Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé


1

Výpis příspěvků obsahuje skryté texty. Zobrazit příspěvky: technické

 [18] Severín Sincilery (editor) 20.01.2018 09:30  

Ďalšia kniha s Poirotom od Sophie Hannah sa neodvratne blíži – https://www.harpercollins.com/9780062792341/the-mystery-of-three-quarters.

 [17] Severín Sincilery (editor) 17.03.2017 19:22  

@toms[15]: @trudoš[16]: Podľa včerajšieho oznámenia na facebooku Sophie Hannah (https://www.facebook.com/sophiehannahauthor) má autorka napísať dve ďalšie knihy, zrejme by teda bolo dobré začať premýšľať o rozdelení série.

 [16] trudoš (editor) 29.10.2016 00:06  

@toms[15]: OK, počkáme jak to bude se čtvrtou knihou a pak něco vymyslíme.

 [15] toms (editor) 28.10.2016 23:12  

@trudoš[13]: pokud bude jasné, že jich má v plánu napsat deset, tak souhlasím, ale nemyslím, že k tomu dojde, dědicové dojednali právě ty tři knihy. Osborne je pouhý přepis divadelní hry, s tím už si vůbec nehodlám lámat hlavu. Chce to pár let odstup a pak se uvidí

 [14] Severín Sincilery (editor) 28.10.2016 16:46  

@trudoš[13]: Návrh na rozdelenie na pôvodnú a novú sériu som už sám dávnejšie predniesol, lenže vtedy neprešiel (pro privilegované – príspevok č. 796). Pokiaľ by však teraz prešiel, navrhol by som pre Hannah vytvoriť vlastnú sériu a „jedináčka“ Osborna ponechať v pôvodnej – predsa len cca polovica knihy (dialógy postáv) je napísaná samotnou Agathou Christie a pasáže od Osborna sa držia „receptu hlavnej kuchárky“.

 [13] trudoš (editor) 28.10.2016 16:19  

@toms[11]: @Severín Sincilery[12]: V důsledku souhlasím, ale přesto se musím ozvat – ten „paskvil“ je mi proti srsti čistě z principu, protože co se nelíbí jednomu, může být pro druhého svatým písmem a bral bych na to ohled. Ale to je čistě můj osobní problém přístupu ke knihám a k jejich čtenářům.

Co jinak udělat pro knihy Sophie Hannahové novou sérii „Nové případy Hercule Poirota“? Vypadá to, že jich bude psát víc a s návazností. Podle rozporuplných reakcí navíc přistoupila ke kánonu jinak, než by si mnozí fanoušci přáli, takže vytváří něco podobného jako Frédéric Lenormand se soudcem Ti. Ale možná bych počkal až bude třetí díl, aby se zbytečně nezakládala série o dvou románech.
To samé v případě Charlese Osborna už samozřejmě smysl nemá.

 [12] Severín Sincilery (editor) 28.10.2016 15:42  

@toms[11]: V takomto prípade len vrelo súhlasím, Hannah je naozaj strašný paskvil. Pýtal som sa iba preto, že z prvého diskusného príspevku to nebolo jasné.

 [11] toms (editor) 28.10.2016 15:29  

@Severín Sincilery[10]: Nejde o množství, ale o kvalitu a návaznost. Soudce Ti např. je zcela oddělen. Nero Wolfe se v podstatě neliší, stejně jako Phil Marlowe. Pokud by se objevilo něco zásadně odlišného, také bych to nezařadil. Paskvily Hannahové rozhodně nechci číslovat v sérii, proto je ponechávám oddělené. Pokud by šlo o knihy ctící kánon jako Goldsborough či Parker, nemám problém s tím je přiřadit.

 [10] Severín Sincilery (editor) 28.10.2016 13:28  
technická Tento diskuzní příspěvek je technického/administračního rázu - zobrazit?
 [9] toms (editor) 28.10.2016 08:56  
technická Tento diskuzní příspěvek je technického/administračního rázu - zobrazit?
 [8] Severín Sincilery (editor) 01.02.2016 16:18  

Knižný klub zverejnil anotáciu chystaného vydania Černé kávy:

Královna zločinu Agatha Christie proslula nejen jako autorka detektivních próz, ale též divadelních her. Trojici z nich se – více než dvě desetiletí po smrti Christie – rozhodl převést do podoby románů Charles Osborne (*1927), australský spisovatel, novinář, herec a divadelní kritik. Dědicové práv mu udělili svolení, a tak vznikly adaptace dramat Černá káva (1998), Neočekávaný host (1999) a Pavučina (2000).

Černá káva přináší napínavý příběh s nesmrtelným Herculem Poirotem – ten začíná být nesvůj, protože už několik měsíců nepátral po žádném zločinci. I proto vezme zavděk úkolem od proslulého vědce sira Clauda Amoryho. Detektiv má z jeho venkovského sídla převézt do Londýna chemický vzorec zcela nové ničivé výbušniny, kterou sir Claud objevil – a tuší, že se mu jej někdo pokouší odcizit. Ač Poirot s kapitánem Hastingsem dorazí na místo dokonce o den dříve, než bylo původně domluveno, záhy vyšetřují nejen krádež, ale i vraždu…

 [7] Severín Sincilery (editor) 14.10.2015 14:06  

A je to tu, bohužiaľ. Sophie Hannah napíše druhú knihu s Herculom Poirotom. Vyjde pod názvom The Closed Casket v nakladateľstve Harper Collins Publisher v deviatom mesiaci roku 2016. Pre mňa osobne je to len dôkazom, že vlastníci autorských práv nevedia čo od dobroty – navyše Američania chcú natáčať seriál s mladou slečnou Marplovou(!). Zrejme dostanú zelenú. Správu o plánovanej knihe priniesla dneska stránka: http://www.thebookseller.com/news/harpercollins-closes-deal-poirot-casket-314625

 [6] toms (editor) 22.04.2014 12:27  

http://www.agatha.cz/poirotuv-pripad-od-sophie-hannah-vyjde-cesky-v-zari Na webu Agatha se objevila krátká zpráva o nové knize s Poirotem od Sophie Hannah, která ma vyjít již v září v Knižním klubu s překladem Edy Němcové. Poprask okolo knihy trochu připomíná mediální blázinec okolo Horowiczova nového Sherlocka Holmese. Tak můžeme jen doufat, že příběh bude čtivý a neudělá legendárnímu detektivu ostudu.

 [5] Severín Sincilery (editor) 01.11.2013 20:03  

Séria Hercula Poirota je obohatené o 38. knihu. A nebude to chystaná kniha od Sophie Hannah, na ktorú tu bolo prednedávnom upozornené. Ide o doteraz neznámu a nepublikovanú, 92 stranovú novelu Hercule Poirot and the Greenshore Folly, ktorá bola napísaná v roku 1954, s úmyslom, aby peňažný zárobok z nej bol venovaný miestnym orgánom. Ale keď Agatha Christie novelu dokončila, rozhodla sa radšej ju prepísať na román Hra na vraždu a pôvodnú novelu prerobila na príbeh so slečnou Marplovou. Teraz, po šesťdesiatich rokoch má po prvýkrát vyjsť v Anglicku exkluzívne ako samostatná kniha – neznáma verzia a predobraz románu Hra na vraždu. Musíme len dúfať, že vyjde aj nakladateľstve Knižný Klub, ktoré postupne vydáva všetky diela Agathy Christie.

 [1] toms (editor) 24.03.2013 19:45  

Loni na podzim (říjen 2012) začal David Suchet natáčet poslední – třináctou televizní sérii filmů s detektivem Poirotem. Trvalo dva roky, než se obnovilo natáčení s jinou televizní společností ITV, ale konečně jsme se dočkali!

„Tu roli si zopakuji velmi rád. Poirot je výjimečná a současně nesmírně komplikovaná postava. Vždycky jsem ji hrál rád. Je rozvážný, oceňuji jeho eleganci a preciznost. Někdy mě ale při hraní přivádí k šílenství, to když je tak marnivý a pedantský. Přes všechny své chyby je nicméně jednou z nejbystřejších postav v literatuře vůbec,“ řekl David Suchet o své oblíbené postavě.

Jde o tyto příběhy:

01 Opona: Poirotův poslední připad (2012 – 2013)
02 Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2012 – 2013)
03 Hra na vraždu (2012 – 2013)
04 Velká čtyřka (2012 – 2013)
05 Sloni mají paměť (2012 – 2013)

Doufejme, že vše dobře dopadne a s Herculem Poirotem se brzy setkáme i na české obrazovce. Od roku 1989 vyšetřil jako Hercule Poirot celkem 96 případů a nyní už ho čeká jen posledních pět. Na konci toho posledního pak slavný televizní detektiv zemře, prý přirozenou smrtí.

Pro herce Davida Sucheta (66) je loučení s milovaným hrdinou tak bolestné, že poprosil producenty, aby mohl nejsmutnější scénu natočit co nejdříve a nemusel se tak po zbytek natáčení trápit tím, že ho ještě čeká.

„Jsem služebně nejstarší televizní detektiv, takže je dobře, že skončím,“ říká s pochopením Suchet, kterému role vynesla mnoho prestižních ocenění a Řád britského impéria od samotné královny Alžběty II.

1
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo