kniha » Petrova zpověď
hodnotilo: 1
100%
Petrova zpověď

Jeroen Windmeijer

Petrova zpověď

série: Peter de Haan
díl v sérii: 1

Kategorie: thriller - konspirace

originální název: De bekentenissen van Petrus
originál vyšel: 2015

vydání: XYZ (web) 2018


Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé


1

 [4] toms (editor) 16.09.2018 22:11  

@marty63[3]: tady brečíš na špatném hrobě, musíš se obrátit s připomínkou na webmastera :-) Když si vezmu, jak je to třeba řešené u ČSFD, tak nějakých 60 hodnocení (včetně sérií a povídek) beru jako drobnost, která sečtělého člověka nijak závažně nezatíží.

 [3] marty63 16.09.2018 18:09  

Děkuju za pochvalu. Tahle knížka se mi fakt líbila. S těmi šedesáti hodnoceními – není mi jasné proč je to zavedené. Pokud je obava ze spamování, tak by přece stačilo, aby u neprověřených lidí to podléhalo schválení někým z „důvěryhodných“. Přece klidně můžu naflákat během chvilky 60 hodnocení a můžu psát i komentáře, ale to přece nemá smysl. Ono je to i na Legii, ale fakt důvody nechápu.

 [2] toms (editor) 16.09.2018 10:24  

@marty63[1]: Díky za pěkný komentář! Škoda, že nemáš doplněno 60 hodnocení, v diskuzních příspěvcích se to časem ztratí…

 [1] marty63 15.09.2018 23:09  

Po dlouhé době thriller s nábožensko – konspirační tématikou který má hlavu a patu. Všeobecně známý biblický příběh o působení, učení i ukřižování Ježíše podává z pohledu jeho 2 učedníků bez nánosu mystiky a zároveň ho vypráví tak, jak se asi skutečně stal. Objasňuje také, proč se z onoho prostého příběhu stalo něco, co ovlivňuje životy mnoha lidí i dnes. Je toho tam víc, ale nechci spoilovat. Najdeme zde samozřejmě i postavy bránící hlavním hrdinům v hledání pravdy, ale fajn je, že autor nesoudí, kdo je dobrý a kdo špatný. Důvody, které vedou „záporáky“ k jejich jednání (a hodně ošklivým činům) jsou určité hodné k zamyšlení i když omlouvat je nelze. Konečný soud o oprávněnosti tohoto konání nechává ale na čtenáři a aby mu toto morální dilema ztížil, tak ti oškliví „záporáci“ se snaží následky svého konání nějakým způsobem kompenzovat. Což je unikátní přístup. Neobvyklé je i zasazení příběhu do dnešního Holandska, ale je věrohodně zdůvodněno. Nakladateli bych vyčetl, že se neobtěžoval vytvořit autorův medailon i když se jedná o nového autora v jeho portfoliu. Všechno co jsem našel na netu bylo v holandštině – pouze jsem pochopil, že autor je antropolog. Kvalita ebooku je velmi dobrá. Vřele doporučuju k přečtení a doufám, že nakladatel vydá v češtině i další autorovy knihy.

1
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo