kniha » Převzetí moci
v Top10 1 | chce si přečíst 1 | má v knihovně 3
hodnotilo: 4
93%
Převzetí moci

Vince Flynn

Převzetí moci

série: Mitch Rapp
díl v sérii: 1

Kategorie: thriller

originální název: Transfer of Power
originál vyšel: 1999

vydání: BB art (web) 2000


Komentáře:
lenivec  | ***** 16.03.2011 20:51

Po silnom debute som čakal veľa, aj tak ma kniha prekvapila. Dokonalá kniha. Teroristi obsadia Biely dom a to musí nastúpiť Mitch Rapp, ako sa neskôr ukázalo je to skvelá postava na viac ako jednu knihu. Nič nie je tu navyše schématické postavy v medziach žánru. (Inteligentný prezident, opačný viceprezident; krásna reportérka, pomocník alebo „zlí“ teroristi). Proste klasická zostava, aby mohol Mitch Rapp rozohrať svoju hru. Knihe veľmi prospelo, že sa odohráva v uzavretom priestore. Moderný Die Hard. Svižné čítanie, kde autor perfektne odhadol rozsah. Skvelo to vidieť na závere. Ak čitateľ hľadá akčného (moderného) Ludluma či Forsytha môže svoje hľadanie ukončiť. Je v cieli. Čo povedať na záver a neopisovať dej. Proste dokonalá kniha.

trudoš  | ****1/2 24.05.2019 23:40

„Já s teroristy nevyjednávám, slečno Tutwilerová. Já je zabíjím.“
Zpočátku na mě román působil přesně tím dojmem, kvůli kterému jsem jej celé roky obcházel obloukem. Amíci jsou nejlepší, nejhodnější, nejúpřímnější, bla bla bla bla. Roztáhnutý popis supertajné vojenské operace spočívající v únosu zločineckého pohlavára přímo z týlu nepřítele, určitě zaujme každého nadšence vojenské techniky a výcviku, ale cynického rýpala jako jsem já, neohromil ani náhodou.
Jenže pak přišel zvrat, kdy skupina teroristů vezme útokem Bílý dům a podaří se jim ho uzmout do své moci. Od tohoto okamžiku začíná prvotřídní akční blockbuster, jemuž člověk odpustí ledasco. V tomhle je totiž kniha jednoznačně bezvadná – když ji nezačnete brát smrtelně vážně, užijete si každou stránku. Mitch Rapp jako by vypadl z osmdesátkových filmů se Sylvestrem Stallonem, přičemž pro jednou tady ten chlapácký mechanismus funguje tak jak má. Vince Flynn zkrátka umí, takže se ty jeho hvězdy a pruhy vytetované na srdci dají i snést.