Návod

Po stránkách Pitavalu se pohybují dva, respektive tři druhy čtenářů:

Neregistrovaný uživatel…

…se může volně pohybovat na serveru po základních kamenech jeho skladby - stránkách knih, sérií, povídek a autorů. Může používat vyhledávání pro rychlejší přístup k požadované stránce. Na základních stránkách vidí jak průměrné procento hodnocení registrovaných uživatelů i jejich počet (knihy, serie, povídky), tak i komentáře (ve vývoji) k tomuto dílu.

Tím zdaleka nejlepším je však možnost registrace uživatele do serveru.

Registrovaný uživatel…

…má k dispozici neporovnatelně širší využití serveru; má tyto možnosti:

Rozvíjejte server s námi:

Budeme vděčni za každou informaci, která nám v databázi schází, přebývá či není pravdivá a vy nám ji oznámíte. Přihlášený uživatel to může udělat prostřednictvím formuláře "chyby a připomínky" na pravé straně, ti bez registrace a tudíž nepřihlášení pak ať využijí e-mail na adresu knedle [at] 3tecky.cz.
Pro jasnější představu vypisuji, které z informací nám udělají radost:

Registrovaný "pomazaný" uživatel…

…se rekrutuje z klasického uživatele na základě mnoha požadavků (FAQ) - má vyšší práva, které mu umožňují editovat záznamy v databázi. Hlavní náplní je kontrola údajů vkládaných obyčejnými uživateli (linky + vydání), doplňování informací ke stávajícím záznamům (anotace u knih/sérií, jejich orig či anglické názvy aj.; životopisy, národnost u autorů…), opravy nesprávných údajů, propojení knih-autorů / knih-povídek / povídek-autorů a samozřejmě přidávání nových záznamů do databáze.

Pravidla

hlavní

  1. registrace do Pitavalu není omezena početně ani jinak (neplatí pro betatest)
  2. je zakázáno vlastnit více účtů jedním fyzickým uživatelem - porušení se trestá smazáním všech loginů /mulťákové pravidlo/
  3. nově registrovaný uživatel se musí aktivně zapojit do rozvoje serveru svým hodnocením, tvorbou knihovny či určením TOP 10 (FAQ - proč) - pokud bude po 30 dnech po registraci mít prázdný profil - bude účet smazán /smyslové pravidlo/ (bude oznámeno 14 dní předem e-mailem)
  4. pokud se uživatel nepřihlásí více jak 180 dní, tj 6 mesíců (možná rok, uvidíme, upravíme), bude jeho profil i se všemi přidanými záznamy smazán /čistící pravidlo 1/ (bude oznámeno 14 dní předem e-mailem)
  5. bude-li zjištěn nefunkční e-mail u účtu, ten se automaticky zařadí do 14 denní lhůty smazání /čistící pravidlo 2/
  6. bude-li uživatel cíleně zadávat nesprávná data (je logován login a ip u přidávání externích linků a vydání knih) či jinak ničit hodnotu databáze Pitavalu - bude účet smazán a IP banována (zablokována) pro přístup na doménu /odvetné pravidlo/
  7. doplň